Вверх

Які зернові термінали побудували в 2018 році та плани на 2019-й

21 листопада 2018   Костянтин Ільницький

Річні потужності українських стивідорних компаній із перевалки зерна оцінюються в 75 млн тонн на рік. У 2019 році вони можуть вирости ще на 7,3 млн тонн.

Які зернові термінали побудували в 2018 році та плани на 2019-й

На фото: термінал МV Cargo в «Южному»

Словосполученням «термінальна гонка» ми вже кілька років називаємо інтенсивне будівництво нових терміналів (перш за все, зернових) в українських морських портах, як і розвиток «старих» терміналів. Наприклад, в 2016 році сумарне зростання нових термінальних зернових потужностей в морських портах становило приблизно 8,7 млн тонн. При цьому були введені в експлуатацію ємності для одноразового зберігання 422 тис. тонн зернових. У 2017 році це будівництво начебто затихло — нові термінальні зернові потужності, які з'явилися за рік, склали 1,75 млн тонн, а ємності одноразового зберігання зросли лише на 69,6 тис. тонн. Здавалося б, «термінальна гонка» закінчується. Чи так це? Результати 2018 року свідчать, що це не так.

Будівництво зернових терміналів

Саме зростання зернового експорту стало потужним стимулом для найбільш масштабного в історії незалежності України портового будівництва. Чесно кажучи, ми самі здивувалися, коли просто «на пальцях» перерахували всі нові портові зернові термінали, комплекси, які були побудовані і запущені за останні двадцять років, починаючи з 1998 року по теперішній час. Таких терміналів і комплексів (з потужністю не менше 50 тис. тонн на рік) виявилося 29.

На кінець минулого року термінали озвучували плани введення в експлуатацію в 2018 році портових потужностей з перевалки зернових сумарно на рівні понад 14 млн тонн. Причому, ішлося не про «паперові» плани, а про реальне будівництво. Але в підсумку в експлуатацію буде введена до кінця року менша кількість потужностей. Терміни завершення будівництва багатьох об'єктів були перенесені на 2019 рік і далі. Розвиток інших об'єктів був і зовсім припинений дот, поки не «проясниться ситуація» на ринку зерноперевалки.

Якщо відзначити хронологічно термінальні об'єкти, які здаються, то слід почати з ...

У платному доступі до цієї публікації доступні:

Табл. Хронологія введення в дію нових зернових терміналів (комплексів) в морських портах України з 1998 по 2018 рр. Список терміналів, їх потужності.

Табл. Потужності зернових терміналів в портах України, введені в дію з листопада 2017 по грудень 2018 рр., тис. тонн

Табл. Потужності споруджуваних зернових терміналів в портах України, які планується ввести в дію в 2019 р., тис. тонн

Продолжить чтение...

Качественная независимая журналистика может существовать благодаря поддержке читателей, поэтому продолжение этого материала доступно только нашим подписчикам.

Если вы уже подписаны Войдите в систему
Для юридических лиц Заполните форму
Консультация: [email protected]
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати