Вверх

Огляд контейнерного ринку Чорного моря у першому півріччі 2019 р.

26 листопада 2019  

Україна посідає чільне місце за оборотом контейнерів у Чорноморському регіоні. Частка України становить вже 32,2% від загального обсягу переробки навантажених контейнерів у регіоні

Огляд контейнерного ринку Чорного моря у першому півріччі 2019 р.

На фото: Контейнеровоз Maersk Klaipeda біля причалу контейнерного терміналу ТІС у «Південному»

У січні-червні чорноморські контейнерні термінали України, Росії, Румунії, Грузії та Болгарії перевалили 1 582 932 TEU, включаючи порожні контейнери, без урахування трансшипменту. Перевалка навантажених контейнерів досягла 1 176 621 TEU. Загальне зростання в регіоні за навантаженими контейнерами у першому півріччі 2019 року скоротилося до 8,5%, проти минулорічного зростання 9,3%.

Підсумки півріччя

Чорноморський ринок в огляді представлений контейнерними терміналами п'яти країн: Румунії (DP World Constanta, Socep), України («Контейнерний термінал Одеса», «Бруклін-Київ Порт», термінал Чорноморського рибного порту, ТІС КТ), Росії (НУТЕП, Новорослесекспорт, Новоросійський МТП), Грузії (термінали портів Поті і Батумі) та Болгарії (термінали портів Варна і Бургас).

Далі ми розглянемо переробку вищепереліченими терміналами тільки навантажених контейнерів. Обсяги переробки таких контейнерів у країнах Чорномор'я неухильно ростуть. Однак, темпи зростання їх перевалки поступово скорочуються. Так, за підсумками 6 місяців 2019 року зростання склало 8,5%, проти 9,3% в 2018 році і 13% в 2017-му. Зростання переробки навантажених контейнерів спостерігалося в усіх країнах Чорноморського регіону, окрім Росії, де було зафіксовано падіння на 4,4%, до 289 162 TEU.

Однак, незважаючи на падіння обсягів переробки, Росії все ж вдалося втриматися на другому місці. Найбільших у Чорноморському регіоні показників зростання досягла Грузія — 30,6%, до 161 007 TEU.

Україна наростила обсяги переробки навантажених контейнерів на 17,9%, до 378 974 TEU, і посідає чільну позицію в регіоні. Частка України продовжує зростати, що дає можливість їй зміцнитися на першому місці серед чорноморських країн.

За підсумками півріччя 2019 року частка України склала вже 32,2% від загального обсягу переробки навантажених контейнерів у регіоні. Тобто на сьогодні в Чорномор'ї третина всіх навантажених контейнерів переробляється на терміналах України.

Хороші темпи зростання у Болгарії — 9,3%, до 100 970 TEU. Найменше зростання переробки навантажених контейнерів у Румунії — 0,8% з обсягом переробки 246 508 TEU Румунія залишається на третьому місці.

Частки чорноморських країн у загальній переробці навантажених контейнерів незначно змінилися. За підсумками першого півріччя 2019 року зросли частки України — до 32,2%, Грузії — до 13,7%, і Болгарії — 8,58%. У Румунії, незважаючи на зростання її обсягів переробки, частка скоротилася до 21%. Найбільше скоротилася частка Росії — на 3,3%, до 24,6%. Незважаючи на це, сьогодні на російських терміналах обробляється четверта частина потоку навантажених контейнерів.

Структура переробки контейнерів

В загальному контейнерообороті регіону частка навантажених контейнерів трохи виросла порівняно з аналогічним періодом минулого року. В цілому розподіл контейнерів на навантажені та порожні оцінюється як ...

Продолжить чтение...

Качественная независимая журналистика может существовать благодаря поддержке читателей, поэтому продолжение этого материала доступно только нашим подписчикам.

Если вы уже подписаны Войдите в систему
Для юридических лиц Заполните форму
Консультация: [email protected]
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати