Вверх

АМПУ і білоруська «Дніпробугводшлях» обговорили днопоглиблення Прип'яті

07 лютого 2019, 13:18

АМПУ і білоруська «Дніпробугводшлях» обговорили днопоглиблення Прип'яті

Переговори провели керівники АМПУ і «Дніпробугводшляху». Фото: uspa.gov.ua

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), Філія «Днопоглиблювальний флот» АМПУ і Республіканське унітарне експлуатаційно-будівельне підприємство (РУЕСП) «Дніпро-Бузький водний шлях» Міністерства транспорту та комунікацій Республіки Білорусь обговорили відновлення і розвиток річкового судноплавства між Україною та Білоруссю, а також плани проведення днопоглиблювальних робіт на українській і білоруській ділянках річки Прип'ять в 2019 році.

Як повідомила прес-служба Філії «Днопоглиблювальний флот» АМПУ, в переговорах у Києві у вівторок взяли участь в.о. голови АМПУ Райвис Вецкаганс, заступник голови АМПУ Дмитро Роменський, начальник Філії «Днопоглиблювальний флот» АМПУ Сергій Бомчак, генеральний директор РУЕСП «Дніпробугводшлях» Микола Котецький, директор РУ Дніпродвінського ПВП «Дніпробугводшлях» Олександр Науменко.

Згідно з повідомленням, орієнтовний обсяг ґрунту, який необхідно вилучити для забезпечення навігації, становить 1,2 млн кубометрів.

Українська сторона повідомила про старт масштабних ремонтних робіт спеціалізованого флоту Філії «Днопоглиблювальний флот» АМПУ, який буде задіяний в проведенні днопоглиблення Прип'яті. Також для інтенсифікації робіт українською стороною планується залучити підрядні компанії, які будуть визначені на відкритих торгах в системі Prozorro. Білоруська сторона планує задіяти власний флот РУЕСП «Дніпробугводшлях».

Крім цього, учасники зустрічі домовилися про проведення спільних оглядів ділянок річки Прип'ять, на яких буде проводитися днопоглиблення.

Зустріч пройшла в рамках виконання рішень Міжурядової білорусько-української змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва. Спільна робота української і білоруської сторін проходить на виконання Дорожньої карти щодо поліпшення судноплавства на річках Дніпро і Прип'ять в рамках проекту відновлення міжнародного шляху Е-40.

У грудні 2018 року АМПУ і ЗАТ «Білтопенерго» підписали меморандум, предметом якого є створення сприятливих умов відновлення і подальшого розвитку транспортного судноплавного сполучення, здійснення перевезень водним транспортом між Україною і Білоруссю, його ефективної і конкурентоспроможної діяльності.

У Києві 6 березня відбудеться «Річковий Форум 2019», на якому учасники ринку річкових перевезень обговорюватимуть майданчики під будівництво складів, елеваторів, терміналів, проблеми створення флоту і залучення вантажів.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати