Вверх

АМПУ і Морська адміністрація посилять екологічний контроль при замиванні трюмів суден

25 лютого 2020, 09:54

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) за підтримки та у взаємодії з Чорноморським міжрегіональним управлінням Державної служби на морському і річковому транспорті (Морської адміністрації), продовжить практику посиленого контролю за суднами, що не дотримуються норм охорони навколишнього середовища під час миття вантажних приміщень. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

Як повідомляється, головна мета контрольних заходів — запобігання забрудненню акваторії портів. «Протягом останнього року вантажообіг в українських портах (перевалка вугілля, руди, зернових та інших вантажів) істотно зріс. Це не може не радувати, адже порти вносять істотний внесок у ВВП країни, але, з іншого боку, зросли і ризики забруднення навколишнього природного середовища замивочними водами, що застосовуються при підготовці суднових трюмів до навантаження», — зазначив директор департаменту організації роботи портів АМПУ В'ячеслав Вороний .

«Моніторинг стану навколишнього середовища в акваторіях портів є однією з функцій ДП «АМПУ», і ми будемо робити все від нас залежне для запобігання забрудненню акваторії портів. Це обов'язок АМПУ не лише на виконання вимог чинного законодавства України та міжнародних конвенцій, а й частина корпоративної соціальної відповідальності підприємства», — наголосив Вороний.

Як поінформували в АМПУ, нещодавно в порту «Південний» була здійснена концентрована перевірка судна Jia Sheng Shan за участю капітана порту, працівників філії та Департаменту організації роботи портів АМПУ у напрямку виконання вимог Міжнародної конвенції MARPOL 73/78 Annex I, IV, V і Обов'язкових постанов по морському порту «Південний» в частині екологічної безпеки. Під час перевірки були перевірені суднові журнали поводження з водами, робота насосів, цілісність пломб, заповнення танків із забрудненою водою, місця складування залишків вантажу тощо. За результатами перевірки встановлено відсутність скидання замивочних вод в акваторії морського порту «Південний».

Практика моніторингу суден, їх перевірка і відповідне реагування буде тривати і надалі, наголосила прес-служба.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати