Вверх

АМПУ і Risoil погодили нову угоду — Вецкаганс

30 липня 2019, 14:38

АМПУ і Risoil погодили нову угоду — Вецкаганс

Голова ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс прокоментував конфліктну ситуацію в порту «Чорноморськ», де місцева філія АМПУ через суд вимагає від великого інвестора Risoil S.A. демонтувати вже збудовану наземну транспортну галерею.

«Ми узгодили з Risoil нову угоду, тому можна говорити, що точкове рішення проблеми знайдене» — сказав голова АМПУ на прес-конференції у вівторок, відповідаючи на запитання сайту «Порти України».

Вецкаганс також додав, що, на його думку, діяльність Risoil повністю відповідає планам розвитку порту, як зернового хабу.

«Точково це питання уже вирішене. Але на стратегічному рівні залишається проблема. Адже державні причали, які перебувають в управлінні АМПУ, використовує багато портових операторів та стивідорів за угодою доступу до причалів. І це системна проблема, коли при розвитку тилових територій інвестор, який вклав кошти (в цьому випадку компанія Risoil) у їх розвиток через механізм оренди, зазнає подібних труднощів. Нам потрібні зміни щодо управління «наземною» частиною майна. Тут необхідно продумати все наперед, повинен бути цілісний майновий комплекс, розуміння, як вантаж доставляється і як перевалюється. У «Чорноморську» на причалах багато інших операторів. У довгостроковій перспективі концесія або оренда цих активів повинні вирішити цю проблему, тому що при таких умовах угода спецпослуг припиняється. У розробленому нами законопроекті №7385 передбачено, що якщо портовий оператор орендує тилові майданчики по всій довжині причалу більше п'яти років, то на наступні п'ять років у нього є «право першої руки», тобто, йому продовжать оренду ще на п'ять років. У нього є гарантії, що він розвивається, а у нас - гарантії обсягу перевалки. Зараз є угоди спецпослуг, хоча при трансформації галузі це було непоганим рішенням. Після корпоратизації, закону про концесії ми будемо рухатися далі», — прокоментував голова АМПУ.

ТОВ «СП Рісойл Термінал» почало складання нової суднонавантажувальної машини Neuero у червні 2018 року. Машина проектувалася за індивідуальним замовленням Risoil. Пуско-налагоджувальні роботи були успішно проведені ще в грудні 2018 року. Продуктивність машини складає 1 тис. тонн на годину, за такої продуктивності можливо вантажити на морський транспорт до 22 тис. тонн зерна щодоби.

Однак, Чорноморська філія АМПУ звернувся до суду з проханням розірвати укладену з Risoil S.A. угоду сервітуту та зобов'язати його демонтувати інженерні споруди наземної транспортної галереї, встановлені на частини причалу № 11 довжиною 200 м. Цей позов був задоволений судом першої інстанції в січні 2019 року і підтверджений апеляційним судом у травні. Однак Risoil S.A. оскаржує це рішення.

Згідно з реєстром ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «СП Рісойл Термінал» оперує причалом №11 морського порту «Чорноморськ». Термінал надає послуги з перевалки харчових наливних вантажів з 2001 року. Зерновий комплекс введений в експлуатацію у березні 2016 року. На реалізацію третьої і четвертої черги терміналу, які передбачають будівництво універсального складу №2, станції вивантаження автотранспорту та двостороннього пірсу, інвестор планував спрямувати $70 млн.

Risoil S.A. заснована в 2000 році в Женеві (Швейцарія). Основними напрямками діяльності компанії є забезпечення логістики олії, насипних і генеральних вантажів у портах Чорного моря, продаж і виробництво рослинних олій, торгівля зерновими та олійними культурами в контейнерах, зберігання і переробка агропромислових продуктів.

Крім ТОВ «СП Рісойл Термінал» у порту «Чорноморськ», компанія володіє терміналом з перевалки рослинних олій ТОВ «Рісойл Південь» у морському порту «Південний», ТОВ «Морський технічний центр», ПрАТ «Роздільнянський елеватор», Олійнопресовим заводом ТОВ «Біойл Універсал Україна», олійно-екстракційним заводом «Бісер Олива» (Болгарія) та іншими активами.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати