Вверх

АМПУ планує здавати причали Скадовського порту в оренду

10 квітня 2019, 16:29

АМПУ планує здавати причали Скадовського порту в оренду

Для оренди пропонуються 5 причалів в порту Скадовськ та портопункті Хорли. Фото: uspa.gov.ua

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) та Міністерство інфраструктури спільно з Фондом держмайна (ФДМ) України ініціює реалізацію проектів розвитку приватного бізнесу в порту Скадовськ.

Як повідомила прес-служба АМПУ, ідеться про відновлення ефективного використання причалів і територій малих портів і портопунктів на умовах взаємовигідної оренди причалів.

На сайті ФДМ пропонуються в оренду 5 причалів в порту Скадовськ та портопункті Хорли. Вони можуть використовуватися для обслуговування як вантажних, так і пасажирських суден. Також потенційними об'єктами оренди є майданчики ДП «Скадовський морський торговельний порт», які у поєднанні з причалами Скадовського філії ДП «АМПУ» формують перспективні зони для розвитку порту.

«Скадовський порт має всі передумови для реалізації інвестиційних проектів як українськими, так і іноземними компаніями. Порт має позитивний досвід співпраці щодо експортно-імпортних операцій з турецькими партнерами. Крім того, Скадовськ повинен являти собою фактичну альтернативою закритим портам тимчасово окупованого Криму. Порт розташований у регіоні з розвиненим аграрним виробництвом і великими запасами якісного піску. Раніше лише портопункт Хорли Скадовського порту забезпечував перевалку піску в обсязі близько 4 млн тонн на рік. Причали порту пристосовані для зберігання вантажів, здійснення експортно-імпортних операцій і за паспортними характеристиками можуть приймати судна класу Ro-Ro. Так, наприклад, в тилу причалу №1 порту розташовані складські майданчики ДП «Скадовський морський торговельний порт» загальною площею понад 7,4 тис. кв.м, а в тилу причалу №2 - майданчики для відстою автотранспорту призначенням «експорт» та «імпорт »загальною площею понад 25 тис. кв.м», - зазначають в АМПУ.

Крім вантажних операцій, Скадовський порт може використовуватися для розвитку пасажирських перевезень на лінії Миколаїв - Очаків - Кінбурн - Скадовськ. Морський маршрут може стати цікавою альтернативою автобусному або автомобільному сполученню. Також ці напрямки можуть бути використані для розвитку туристичних маршрутів до Джарилгацького національного природного парку і Чорноморського біосферного заповідника.

Як повідомляється, оренда причалів передбачає привабливі умови орендної плати, якщо інвестор вкладе кошти в їх ремонт.

Інформація щодо надання в оренду причалів Скадовського філії ДП «Адміністрація морських портів України» опублікована на офіційному сайті Фонду державного майна України. Також інформацію про оренду причалів та інші проекти державно-приватного партнерства можна отримати на інвестиційному порталі АМПУ.

У вересні 2018 року заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань заявляв, що Мінінфраструктури готує Скадовський морський порт до передачі в концесію.

Скадовський морський порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Акваторія порту є ковшем, вхід до якого огороджений дамбою. Глибина акваторії в середній частині становить 5-5,3 метра. Річна пропускна здатність - 1,32 млн тонн. Кількість вантажних причалів - 5, довжина вантажного причального фронту - 672 метра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Скадовський морпорт у 2018 році скоротив вантажообіг у порівнянні з 2017 роком в 2,5 разу - до 8,4 тис. тонн.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати