Вверх

АМПУ отримає €200 тис. на інтеграцію дунайських портів до транспортної системи ЄС

04 грудня 2019, 12:32

АМПУ отримає €200 тис. на інтеграцію дунайських портів до транспортної системи ЄС

Активна фаза проекту розпочнеться навесні 2020 року. Фото: udp.one

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) здійснить комплексний аналіз розвитку транспортних коридорів і внутрішніх водних шляхів української частини Дунайського регіону в рамках спільного проекту — Дунайської транснаціональної програми (Integrating the Danube waterway into smart and sustainable multi-modal & intermodal transport chains of cargo and passengers, DIONYSUS), яка фінансується за рахунок грантових коштів ЄС і покликана розкрити транспортний потенціал Дунаю для всіх країн, розташованих уздовж річки. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

«Участь ДП «АМПУ» в проекті DIONYSUS — це ще один крок до інтеграції українських портів на Дунаї з загальноєвропейськими транспортними коридорами. Минулого року порти Ізмаїл та Рені були включені в систему TEN-T. Зараз же АМПУ спільно з Єврокомісією розпочинає детальний аналіз і планування розвитку наших дунайських портів, які забезпечують близько 30% від загального вантажопотоку всіх країнів-членів Дунайської Комісії», — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Зараз, за його словами, АМПУ вже підписала партнерську угоду з основним партнером за проектом — Pro Danube Romania. На початку 2020 року повинна бути підписана угода про Субсидію, і вже навесні розпочнеться активна фаза проекту.

Проект складається з основних модулів (Working Packages), серед яких: «Транспортні коридори і ВВШ» (Transport Corridors and IWT markets), «Комплексний розвиток портів» (Integrated Port Development) і «Пілотні проекти» (Pilot Cases), за якими передбачена розробка перспективних пропозицій, що стосуються розвитку портів і портових терміналів у дунайських портах, днопоглиблення, створення поліпшених навігаційних умов, розробки планів збільшення потужностей портів, розробки і впровадження ТЕО на залучення інвестицій і грантів ЄС для реалізації великих інфраструктурних проектів тощо.

Проект фінансуватиметься фондами Європейського союзу — Європейським фондом регіонального розвитку (ERFD) і Європейським інститутом сусідства для України (ENI UA). Загальний обсяг фінансування, що виділяється для АМПУ Європейським інститутом сусідства з Україною, складає близько €200 тис.

«Участь АМПУ, як представника України, в цьому проекті дозволить досягти відразу кількох цілей. Українські порти за його підсумками будуть включені до комплексного аналізу транспортної мережі Дунайського регіону. Це дозволить збільшити їх інвестиційну привабливість і обізнаність про логістичний потенціал української частини Дунаю міжнародних інвесторів завдяки аналітичним матеріалам Єврокомісії. І, нарешті, участь у цьому проекті має стати хорошим прикладом ефективної співпраці та залучення європейських грантів на розвиток транспортної інфраструктури нашої країни», — додав Вецкаганс.

Головні завдання, які повинні вирішити країни-учасниці — аналіз мультимодальної і интермодальної транспортної системи в Дунайському регіоні, у поєднанні з розвитком внутрішніх водних шляхів (зокрема, навігаційних шляхів річки Дунай і її судноплавних приток) і розробкою планів розвитку дунайських портів у кожній країні. На базі цього будуть вироблені рекомендації щодо інтеграції Дунаю до міжнародних транспортних коридорів «Європейський Союз — Центральна і Східна Європа», а також до маршруту Нового шовкового шляху з Чорноморського регіону до Центральної Азії.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати