Вверх

АМПУ пропонує нове вирішення проблеми проїзду вантажівок до Одеського порту

19 вересня 2019, 14:26

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) розробило і направило на адресу ТОВ «Євротермінал» проект угоди про встановлення сервітуту, яка повинна розв’язати проблему забезпечення безперешкодного в'їзду/виїзду (проїзду по території ТОВ «Євротермінал») великовантажного автотранспорту на/з території Одеського морського порту. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

«Необхідність такої угоди — це логічний крок, який забезпечить виконання рекомендацій Антимонопольного комітету України та доручення Президента України Володимира Зеленського про припинення порушень антимонопольного законодавства з боку ТОВ «Євротермінал». Всі перевізники, які прямують до або з Одеського морського порту і не користуються додатковими послугами приватної компанії, повинні мати право безперешкодного проїзду до терміналів і причалів порту і назад», — зазначив керівник АМПУ Райвис Вецкаганс.

Необхідність укладення цієї угоди обумовлена також тим, що Одеська міська рада поки що не розглянула на сесії проект будівництва альтернативної дороги і в'їзду на територію Одеського морського порту, запропонований АМПУ. Водночас рішення міської влади про надання 6,6824 гектара для будівництва дороги по проекту ТОВ «Хаджибей-2» не вирішує існуючої проблеми, оскільки ця дорога також буде проходити по території ТОВ «Євротермінал».

Раніше АМПУ ініціювала розгляд на сесії Одеської міської ради питання надання землевідведення для облаштування альтернативного в'їзду до Одеського порту.

У липні 2019 року ДП «АМПУ» та Одеська міськрада ухвалила рішення створити робочу групу, яка займеться реалізацією проекту будівництва альтернативної автодороги до Одеського порту.

Зараз діє лише один шлях проїзду вантажного автотранспорту до Одеського порту, який контролює ТОВ «Євротермінал». Компанія, крім іншого, надає платні послуги проїзду вантажного автотранспорту на територію порту. Президент України Володимир Зеленський вважав цю ситуацію неприпустимою. Міський голова Одеси Геннадій Труханов пообіцяв докласти зусиль для вирішення питання.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов'язав Одеську міськраду забезпечити можливість додаткового проїзду автотранспорту на територію Одеського порту в обхід території ТОВ «Євротермінал». Раніше АМКУ оштрафував ТОВ «Євротермінал» за зловживання монопольним становищем на 5,36 млн грн. Після сплати штрафу компанія встановила нову тарифікацію на послуги проїзду вантажного автотранспорту і скасувала знижки, які діяли раніше.

«Євротермінал» є інвестором будівництва на території Одеси Сухого порту ― мультимодального логістичного комплексу, що включає в себе демпферний контейнерний майданчик Одеського морського порту і логістичний центр.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати