Вверх

АМПУ врегулювала процедуру декларування валюти капітанами суден закордонного плавання

20 серпня 2019, 10:12

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) врегулювало правову колізію, яка виникла нещодавно при декларуванні капітанами іноземних суден валюти у судновій касі. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

Згідно з роз'ясненням Національного банку України (НБУ), капітани суден можуть продовжувати заповнювати генеральну декларацію. Подавати звичайну ― паперову декларацію ― не потрібно.

«Декларування готівкової іноземної валюти, яка перебуває в судновій касі за генеральною декларацією, ― цивілізована міжнародна практика, яка застосовується у всіх країнах ЄС і багатьох країнах світу, яка відповідає положенням Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року і добровільно виконувати яку Україна взяла на себе зобов'язання як член ІMO. Колізія виникла тому, що ДФС, керуючись постановою Нацбанку, з початку року наполягала на поданні звичайних паперових декларацій, що створювало додаткові незручності судновласникам. АМПУ звернулася до НБУ з проханням надати відповідні роз'яснення, і нам вдалося повернути звичний для міжнародного судноплавства механізм декларування валюти в українських портах», ― зазначив в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

У відповідному листі на звернення ДП «АМПУ» Нацбанк дозволив повернутися до процедури декларування готівкової іноземної валюти, яка перебуває у судновій касі за генеральною (загальною) декларацією. Генеральну декларацію органу доходів і зборів можна подавати у паперовій або електронній формі. Вона може використовуватися при декларуванні капітаном судна закордонного плавання суднової каси і можливості зарахування готівкової іноземної валюти на поточний рахунок морського агента в разі отримання у якості оплати агентських послуг в касу морського агента.

При заповненні звичайної декларації у паперовому вигляді митне оформлення прибуття судна закордонного плавання до порту повинне було здійснюватися митницею безпосередньо на борту судна, а капітан повинен був заповнювати і залишати в митниці документ, який не використовується в міжнародному судноплавстві.

Зокрема, це суперечить вимогам Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року. У розділі 2 Конвенції чітко вказана генеральна (загальна) декларація, а окреме декларування транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей відсутнє.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати