Вверх

Бердянський і Маріупольський порти стали пунктами базування дивізіону ВМС в Азовському морі

09 грудня 2019, 09:52

Військово-морські сили (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) сформували дивізіон надводних сил в Азовському морі. Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко в ході урочистого найменування малого броньованого артилерійського катера (МБАК) в Одесі у четвер.

За словами командувача, пунктами базування нового дивізіону стали Бердянський і Маріупольський морські порти.

Як повідомив Воронченко, до формування дивізіону наявні надводні сили в Азовському морі діяли у складі тактичної групи «Тритон», яка була сформована з перекиданням двох МБАК, переходом в Азовське море пошуково-рятувального судна «Донбас» і морського буксира «Корець». Також до тактичної групи повинні були увійти два МБАК «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу», які були захоплені Росією разом з екіпажами 25 листопада 2018 року і повернуті 20 листопада 2019 року в недієздатному стані.

Зараз у складі дивізіону перебувають пошуково-рятувальне судно «Донбас» (A500), морський буксир «Корець» (A830), МБАК «Лубни», МБАК «Кременчук». Надалі бойовий і чисельний склад дивізіону буде нарощуватися за рахунок введення нових бойових одиниць.

Як повідомив прес-центр командування ВМС ЗСУ, черговий збудований МБАК типу «Гюрза-М» (проект 58155) отримав назву «Костопіль».

«Уже найближчим часом на малий броньований артилерійський катер «Костопіль» чекає низка державних випробувань, за результатами яких він буде включений до складу Військово-морських сил ЗС України, де український катер розпочне свій бойовий шлях у справі захисту незалежності і територіальної цілісності держави», — вказав прес-центр.

МБАК проекту 58155 («Гюрза-М») спроектований ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (Миколаїв). Серійно виробляється з 2012 року, постачається до ВМС із 2015 року.

Призначення бронекатера — охорона і оборона пунктів базування (портів) і морських (річкових) комунікацій у межах територіального моря, ділянок морського (річкового) узбережжя, захист судноплавства. Повна водотоннажність катера — 50,7 тонни, довжина — 23 метри, ширина — 4,8 метра, осадка — 1 метр. Максимальна швидкість ходу — до 28 вузлів, дальність плавання економічним ходом — 700 миль, автономність — п'ять діб. Екіпаж — п'ять осіб.

Озброєння катера складають два дистанційно керовані морські бойові модулі БМ-5М.01 виробництва ДП «Миколаївський ремонтно-механічний завод» (варіант бойового модуля БМ-3 «Штурм»). Кожен модуль має 30-мм автоматичну гармату ЗТМ1, 40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40 і кулемет КТ-7,62. Також у складі озброєння — ПТРК «Бар'єр» із лазерною системою наведення і комплект переносного ЗРК. Катер оснащений оптико-електронною системою керування вогнем.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати