Вверх

До 2025 року держава вийде зі стивідорної діяльності

08 листопада 2019, 14:50

До 2025 року держава вийде зі стивідорної діяльності

Перевалочну активність планується передати приватним операторам. Фото: uspa.gov.ua

Держава до 2025 року повинна вийти з стивідорної діяльності в морських портах, передавши ці функції приватному бізнесу. Про це повідомив в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, передає «Думська».

«Перевалкою в усіх країнах Європи займається приватний бізнес. Ми зараз поступально йдемо до моделі порт-лендлорд. Держава буде виходити зі стивідорної діяльності та передавати її приватним операторам», — заявив Вецкаганс на прес-конференції в Одесі у середу.

За його словами, Міністерство інфраструктури планує продовжити реалізацію проектів концесії в морських портах. До 2025 року планується передати в концесію держстивідори в портах «Південний», Бердянськ, Маріуполь, Ізмаїл та Рені. Порти Скадовськ, Усть-Дунайськ (Вилкове) і Білгород-Дністровськ будуть приватизовані.

Голова Департаменту стратегічного розвитку ДП «АМПУ» Володимир Шемаєв нагадав, що міністр інфраструктури Владислав Криклій на недавній конференції в Маріуполі в присутності Президента України Володимира Зеленського представив подальші плани щодо концесії державних портових активів. «Після здачі в концесію портів Херсон і «Ольвія» ми будемо готувати концесійні проекти в Одесі. В першу чергу це стосується пасажирського комплексу, можливо, навіть із включенням готельного комплексу», — пояснив Шемаєв.

ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) і ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії в портовій галузі. Прийом заявок на участь в конкурсі на концесію ДП «ХМТП» розпочався 8 жовтня 2019 року, на концесію ДП «СК «Ольвія» — 18 жовтня. Мінінфраструктури оголосило про проведення конкурсів на концесію майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» і відповідного майна ДП «АМПУ» 12 вересня.

Концесією держстивідорів «Ольвія» і ХМТП цікавляться понад 40 українських і закордонних компаній з 11 країн.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати