Вверх

DP World купує 51% акцій контейнерного терміналу ТІС

13 лютого 2020, 09:15

DP World купує 51% акцій контейнерного терміналу ТІС

«ТІС-Контейнерний термінал» є найбільш глибоководним контейнерним терміналом в Україні. Фото: TIS, Facebook

Глобальний портовий оператор DP World купує 51% акцій контейнерного терміналу ТІС. Про це повідомила прес-служба групи ТІС.

«Сьогодні DP World заходить до України. Один із лідерів світової портової індустрії оголосив про придбання контролю в TIS Container Terminal Ukraine (...) Від сьогодні контейнерний термінал ТІС — частина глобальної сім'ї DP World, яка гарантує високий рівень сервісу! Яка ж це неймовірна гордість — дивитися, як підприємство, на якому ти виріс, міцнішає, розвивається і посилюється такими партнерами», — написав співвласник ТІС Андрій Ставніцер у Facebook.

Як повідомила прес-служба, угоду реалізувала інвестиційна компанія SD Capital. Угода стала однією з п'яти найбільших прямих M&A від іноземного інвестора, які відбувалися в українській інфраструктурній галузі.

«DP World у всьому світі надає кращі клієнтоорієнтовані рішення в логістиці. Контейнерному терміналу наше партнерство дасть можливість зосередитися на відточуванні якості послуг, що надаються, сфокусуватися на інтермодальності і розвитку Індустріального парку. Лідер світового ринку входить в Україну, і ми станемо точкою опори DP World в Європі», — зазначив Ставніцер.

«Ми раді розширенню присутності в Україні. DP World високо оцінює потенціал зростання Контейнерного терміналу ТІС. Мета нашої компанії — створювати найкращі галузеві рішення для оптимізації глобального ланцюжка поставок. Ми віримо, що наше стратегічне партнерство дозволить контейнерним терміналам ТІС зміцнити свої позиції на морській карті світу», — сказав голова правління і генеральний директор DP World Султан Ахмед бін Сулайєм.

«Країна, в якій є DP World — важливий гравець на світовому ринку морських перевезень і глобальної торгівлі. Переваги цієї угоди відчують не лише її безпосередні учасники, а й уся країна. Це знак якості для інвестиційного клімату країни, і опора для подальшого зростання», — додав партнер SD Capital Філіп Грушко.

Як вказала прес-служба, серед першочергових планів DP World — впровадження в роботу ТІС-КТ новітніх IT-рішень і глобальної експертизи групи, фокус на інтермодальному сегменті вантажоперевезень, посилення команди терміналу найкращими фахівцями з усього світу, розвиток на власних, вже викуплених ТІС землях індустріального парку за прикладом найбільшої вільної економічної зони Jebel Ali Free Zone.

«ТІС-Контейнерний термінал» — найбільш глибоководний контейнерний термінал в Україні. Термінал активно розвиває залізничні перевезення. 15 регулярних контейнерних поїздів щотижня курсують із ТІС до Києва, Харкова, Тернополя, Дніпра та Чернігова. У планах компанії — маршрути в нові міста в Україні і за кордон. У 2019 році термінал першим в Україні почав приймати трансшипмент, який з'єднує Грузію й Україну, а також замикає на себе вантажі з Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану та Ірану.

Інвестиційна компанія SD Capital (створена в 2016 році) здійснила вже три великі інвестиційні проекти, в яких беруть участь найбільші міжнародні компанії: будівництво сучасного зернового терміналу з американською корпорацією Cargill, придбання P&O Maritime буксирного оператора в Україні і входження DP World.

DP World (штаб-квартира — Дубай) — один із найбільших глобальних портових операторів. Оперує 150 бізнесами в 50 країнах. Управляє 78 морськими терміналами по всьому світу. Штат — 45 тис. осіб. У 2019 році сукупний контейрнерооборот терміналів компанії склав 71,2 млн TEU.

У січні 2018 року в Україні почала працювати дочірня компанія DP World — P&O Maritime. Компанія надає різні портові послуги в усьому світі, має власний флот буксирів і швартових суден, науково-дослідних суден, пасажирських і круїзних лайнерів. P&O Maritime Ukraine надає буксирні послуги в «Південному», Чорноморському і Одеському морських портах.

Дивитись відео
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати