Вверх

МІУ і ЄБА створять робочу групу з визначення перспектив АСРЗ

14 березня 2019, 12:40

Міністерство інфраструктури і Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) домовилися створити робочу групу з визначення перспектив розвитку Азовського судноремонтного заводу (АСРЗ).

Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, відповідне рішення прийнято на зустрічі міністра інфраструктури Володимира Омеляна, представників ДП «Адміністрації морських портів України», Проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства при Мінінфраструктури SPILNO, керівників ТОВ «Керуюча компанія «Маріупольська інвестиційна група» і АСРЗ, виконавчого директора ЄБА Ганни Дерев'янко. Зустріч відбулася в Мінінфраструктури у середу.

За словами Володимира Омеляна, розвиток інфраструктури Азовського регіону, реалізація спільних з європейськими партнерами проектів дозволить посилити Маріуполь і Бердянськ. «Важливим об'єктом є Азовський судноремонтний завод, це найбільш багатопрофільне підприємство на Азовському узбережжі. Маріупольський морський торговельний порт і Азовський судноремонтний завод - ключові підприємства, що забезпечують присутність України у водах Азовського моря. В умовах російської агресії на Сході України і в Азовському морі для нас украй важливо, щоб інфраструктура Азова і надалі успішно функціонувала», - наголосив міністр.

ТОВ «СРЗ» виконує ремонт, модернізацію та будівництво суден, випускає машинобудівну продукцію на виробничих потужностях ЦМК колишнього ДП «АСРЗ». ТОВ «СРЗ» отримало в оренду ЦМК в 2003 році, після чого ДП «АСРЗ» було ліквідовано відповідно до встановленої процедури. У червні 2016 року в ТОВ «СРЗ» закінчився термін оренди ЦМК. З цього часу ТОВ «СРЗ» продовжує експлуатувати ЦМК, підтримує виробничий процес, виконує договірні зобов'язання з поточними контрагентами, здійснює відрахування до бюджетів, виплачує зарплату і зберігає унікальний судноремонтний комплекс.

У жовтні 2018 року Кабінет міністрів прийняв рішення повернути ЦМК у державну власність. З цією метою раніше було створено нове ДП «АСРЗ». Надалі вирішенням ситуації щодо майбутнього ЦМК займеться спеціально створена інклюзивна робоча група.

На потужностях АСРЗ побудовано більше 200 нафтосміттєзбірників, які експлуатуються в країнах СНД, Індії, ОАЕ, Куби, Болгарії, Німеччини, Греції, Польщі та Румунії. Завод є найбільшим профільним підприємством в акваторії Азовського моря.

Крім того, ТОВ «СРЗ» здійснює стивідорну діяльність. Підприємство оперує п'ятьма причалами загальною довжиною 0,6 кілометра. Обробку судів забезпечують вісім портальних кранів вантажопідйомністю 5-40 тонн і плавкран «Астрахань-5» вантажопідйомністю до 60 тонн. Підприємство здійснює перевалку генеральних (квадрат, рулон, катанка в бухтах), навалювальних (чавун, ЗРК, вугілля, кокс, зернові, мінеральні добрива) і тарно-штучних вантажів (вантажі в біг-бегах, мішках, на палетах), великовагового і великогабаритного обладнання.

ТОВ «СРЗ» у 2017 році збільшило обсяг реалізації продукції і послуг у порівнянні з 2016 роком на 48,3% — до 185,8 млн грн. ТОВ «СРЗ» у 2017 році скоротило вантажообіг у порівнянні з 2016 роком на 2% — до 632,1 тис. тонн.

ТОВ «СРЗ» перебуває в управлінні УК «Маріупольська інвестиційна група», яка також управляє ТОВ «Укртрансагро» (приймання, зберігання і відвантаження на морські судна зернових і олійних культур, послуги сертифікованого зернового терміналу), ТОВ «УТА Логістик» (логістичні та експедиторські послуги), ТОВ «Марітайм Логістикс» (послуги менеджменту морських суден), ТОВ «Мартлет» (фумігаційні послуги) й іншими компаніями.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати