Вверх

Екоінспекція не припиняє спроби затримувати судна в морських портах

13 листопада 2019, 16:34

Екоінспекція не припиняє спроби затримувати судна в морських портах

12 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу спробувала затримати судно Spring Legend на підставі проведеного нею аналізу води, відібраної в акваторії морського порту Чорноморськ біля причалу №4.

За словами морського агента, вчора увечері в неробочий час екологи намагалися незаконно потрапити на борт судна для відбору проб суднових вод, але отримали відмову капітана. У свою чергу морський агент замовив проведення незалежних аналізів вод, відібраних біля судна Spring Legend. Незалежні аналізи не підтвердили факт забруднення вод в акваторії. Судно вийшло з морського порту сьогодні, 13 листопада, незважаючи на опір екологів.

Це вже не перший випадок «набігів» Держекоінспекції на судна за останній місяць.

Так, 31 жовтня в морському порту Одеса екологи намагалися ініціювати затримання судна Lominous Nova, повністю проігнорувавши Кодекс торговельного мореплавства України та нещодавно затверджені постановами Кабінету Міністрів України норми, які регламентують порядок виявлення скидів забруднюючих речовин із суден. Інспектори відібрали проби біля судна самі, без представників Адміністрації морських портів України, а капітану судна і морському агенту не надали акт, в якому були б вказані ознаки того, що джерелом забруднення є саме Lominous Nova.

Оскільки Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу не змогла нарахувати збиток, нібито завданий навколишньому середовищу скиданням з Lominous Nova, а виявлення «забруднення» проводилося з порушенням чинного законодавства, капітан морського порту Одеса не став затримувати судно.

Нагадаємо, 8 листопада Президент України підписав Указ № №837/2019 «Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави», яким зобов'язав Кабмін до 31 грудня 2019 року вжити заходів для створення в установленому порядку і забезпечення функціонування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику щодо державного екологічного контролю.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати