Вверх

Голова Херсонської ОДА провів презентацію Скадовського порту в Туреччині

14 лютого 2020, 12:45

Голова Херсонської ОДА провів презентацію Скадовського порту в Туреччині

Гусєв запросив власників Asyaport відвідати Херсонщину. Фото: Yuriy Husyev, Facebook

Голова Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА) Юрій Гусєв під час візиту до Туреччини в четвер, 13 лютого, представив інвестиційний потенціал Скадовського морського порту.

«Розповів про реалізацію пілотного концесійного проекту в Херсонському морському порту, презентував Скадовський морський порт і запросив власника Asyaport Ахмета Союера розглянути можливість інвестицій у Херсонщину», — написав Гусєв в Facebook.

«Комерційний запуск Asyaport відбувся в липні 2015 року. Інвестиції склали $400 млн. Зараз порт вже перевалює 1,35 млн контейнерів щороку. Реалізація проекту будівництва порту стала можливою завдяки підтримці Європейського банку реконструкції і розвитку», — зазначив Гусєв.

Крім того, делегація Херсонської ОДА провела презентацію інвестиційного потенціалу Херсонської області в Стамбулі. «Туреччина посідає перше місце за товарообігом із Херсонщиною, який має позитивну динаміку. Якщо в 2018 році товарообіг склав близько $80 млн, то в 2019 році — $100 млн. Наступний крок — візит турецьких бізнесменів до Херсонської області наприкінці весни — початку літа», — додав Гусєв.

Як заявив раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій, уряд планує виставити на приватизацію Скадовський морський порт. «Плануємо на продаж три маленькі порти: Білгород-Дністровський, Скадовськ та Усть-Дунайськ. Тому що на концесію туди малоймовірно хтось зайде: вони сильно збиткові, їм уже не вистачає грошей на фонд заробітної плати», — говорив міністр.

У грудні 2019 року Фонд державного майна України ухвалив рішення про приватизацію майнових комплексів ДП «Скадовський морський торговельний порт» та ДП «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ». Ці активи фігурують у повному переліку об'єктів, що підлягають приватизації.

Скадовський морський порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Акваторія порту є ковшем, вхід до якого огороджений дамбою. Глибина акваторії в середній частині становить 5-5,3 метра. Річна пропускна здатність — 1,32 млн тонн. Кількість вантажних причалів — п'ять, довжина вантажного причального фронту — 672 метра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Скадовський морський порт у 2019 році перевалив лише 4,7 тис. тонн вантажів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати