Вверх

«Держгідрографія» ініціювала створення режимного району навколо Криму

14 серпня 2019, 09:08

Державна установа (ДУ) «Держгідрографія» виступила з ініціативою створити морський режимний район навколо окупованого Криму, щоб заборонити захід суден до всіх портів півострова. Про це повідомила прес-служба установи.

Як зазначається, «Держгідрографія» видає та підтримує на рівні сучасності колекцію офіційних морських навігаційних карт на води юрисдикції України. Водночас на акваторіях, прилеглих до АР Крим у Чорному та Азовському морях, та українського узбережжя Азовського моря Російська Федерація, всупереч усім міжнародним принципам та нормам, також створює та реалізує електронні навігаційні карти (ЕНК). Такі дії країни-агресора спричинили дублювання ЕНК виробництва України з ЕНК виробництва РФ та створили загрозу для навігації, оскільки таке дублювання під час використання карт у судновому обладнанні (ЕКНІС) може призвести до непередбачуваної поведінки суден та їх зіткнення. Наразі існує 32 випадки такого дублювання.

«Ми вже домоглись того, щоб РЕНК PRIMAR не здійснював реалізації російських карт, які мають стовідсоткове покриття українських територіальних вод. Зараз, використовуючи всі наявні способи, збираємось вимагати від РЕНК IC-ENC (Велика Британія) припинення ним реалізації ЕНК російського виробництва на води України. Наступним і вкрай важливим етапом протидії російській агресії є оголошення Україною морського режимного району з метою заборони заходу суден в усі кримські порти та заборони незаконної діяльності РФ у територіальних водах України навколо Кримського півострова», — розповів перший заступник начальника «Держгідрографії» Богдан Устименко.

За словами начальника «Держгідрографії» Олександра Щипцова, оголошення режимного району дасть Україні можливість не тільки протидіяти агресору, а й як відповідальній правовій державі забезпечити виконання зобов’язань перед світовою спільнотою одразу в декількох напрямках. «Ми зможемо мінімізувати ризики для мореплавців у частині навігаційно-гідрографічного забезпечення. Зняти з України відповідальність за будь-які аварійні події, що можуть статися внаслідок злочинних дій РФ у внутрішніх морських водах та територіальному морі України навколо Кримського півострова. Також звести нанівець спроби росіян з картографування вказаного регіону», — наголосив він.

За допомогою зазначених комплексних дії «Держгідрографія» збирається домогтися вилучення з незаконного обігу електронної картографічної продукції Росії на води України. Крім того, вони дозволять повністю припинити заходження в кримські порти іноземних суден та частково російських суден. Тому «Держгідрографія» закликала органи державної влади України, українську та міжнародну спільноту долучитись до ініціативи установи і захистити інтереси України та зберегти життя мореплавців.

У січні 2019 року українська делегація на сесії Підкомітету з навігації, радіозв'язку, пошуку та рятування IMO висловила протест Російській Федерації у зв'язку з неправомірним розширенням радіостанцією НАВТЕКС-Новоросійськ району обслуговування на акваторії Азовського моря і Керченської протоки. На підставі наведеної аргументації делегація України довела, що оголошення навігаційної інформації з безпеки судноплавства повинні поширюватися на морські акваторії Азовського моря і Керченської протоки виключно українською радіостанцією НАВТЕКС-Бердянськ.

ДУ «Держгідрографія» — науково-виробничий комплекс, що спеціалізується на науково-технічній діяльності в галузі навігації, гідрографії та океанографії, забезпечує виконання міжнародних зобов'язань України щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства. Належить до сфери управління Міністерства інфраструктури.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати