Вверх

Держпраці анулювало держстивідору «Чорноморськ» дозволи на роботу

12 лютого 2020, 09:08

Держпраці анулювало держстивідору «Чорноморськ» дозволи на роботу

З 2016 року по сьогоднішній день на підприємстві зафіксовано 16 нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом. Фото: od.dsp.gov.ua

Державна служба України з питань праці анулювала дозволи на виконання діяльності, видані ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Чорноморськ». Про це повідомила прес-служба Головного управління Держпраці в Одеській області.

Як вказала прес-служба, причиною відкликання дозволів є недопуск до планової перевірки додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, яка повинна була розпочатися в ДП « МТП «Чорноморськ» та його структурних підрозділах і на виробничих об’єктах 4 лютого.

«Перевірка запланована у період з 4 лютого по 17 лютого 2020 року. Під час проведення засідання комісії і представників порту, керівництво підприємства, а саме т.в.о. директора порту Незнакомов О.А., не допустило комісію до здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, чим створило перешкоду проведення посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або його територіального органу перевірки додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення в ДП «МТП «Чорноморськ», про що був складений «Акт про не допуск на об’єкт перевірки» від 4 лютого 2020 року», — ідеться у повідомленні.

Як зазначається, в ДП «МТП «Чорноморськ» за період з 2016 року по сьогоднішній день зафіксовано 16 нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом: в 2016 році – 5 нещасних випадків, із них 3 з тяжкими наслідками; в 2017 році – 7 нещасних випадків, із них 3 з тяжкими наслідками; в 2018 році – 3 нещасні випадки; в 2019 році – 1 нещасний випадок.

«Відповідно до статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 17 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (із змінами), Головне управління видало наказ «Про анулювання дозволів», які видані ДП «МТП «Чорноморськ», — повідомила прес-служба Держпраці.

ДП «МТП «Чорноморськ» оперує причалами №№1, 2, 7, 8 (виведений з експлуатації), 9 (секції I-III виведені з експлуатації), 10, 21, 22, 26, 27, 28 морського порту «Чорноморськ». Держстивідор у 2019 році скоротив вантажообіг порівняно з 2018 роком на 1,3% — до 6,759 млн тонн.

За даними служби економіки і фінансів держстивідора, ДП «МТП «Чорноморськ» за підсумками 2019 року отримало збиток 176 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати