Вверх

ДПЗКУ збільшить пропускну спроможність Одеського зернового терміналу

12 березня 2019, 10:50

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) в 2019 році в рамках освоєння капітальних інвестицій планує збільшити потужності власної морської перевалки зерна. Про це повідомила прес-служба держкорпорації.

Зокрема, на Одеському зерновому терміналі в Одеському морському порту планується реконструкція точок прийому зерна із залізничних вагонів і точок відвантаження зерна на водний транспорт. «Це збільшить пропускну спроможність морського зерносховища ДПЗКУ», — сказано у повідомленні.

У 2019 році держкорпорація спрямує на капітальні інвестиції 179,8 млн грн. Заявлений обсяг капінвестицій дозволить збільшити річне виробництво борошна на 15%, або на 26 тис. тонн.

У 2018 році держкорпорація інвестувала в розвиток 101 млн грн. Кошти спрямовані на модернізацію обладнання елеваторного і переробного напрямків, установку нових сушарок, фасувальних і пакувальних ліній, придбання автотранспорту.

ДПЗКУ (створена Кабінетом міністрів у 2010 році) займається зберіганням, переробкою та експортом зернових. Закуповує зернові культури (пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес, сою, гречку) за форвардними і спотовими програмами по всій Україні. Перевезення зерна забезпечують 8 авто- і 15 залізничних компаній-експедиторів. Зернові приймають 55 філій (316 елеваторів) сумарною потужністю зберігання 3,75 млн тонн. Корпорація володіє зерновим терміналом в Одеському морському порту і портовим елеватором в Миколаївському морському порту сумарною річною потужністю перевалки зернових близько 2,75 млн тонн. Штат корпорації — близько 5 тис. співробітників.

Держкорпорація в 2018 році збільшила дохід у порівнянні з 2017 роком на 1,6% — до 10,58 млрд грн. Чистий збиток зріс на 7,3% — до 1,5 млрд грн.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати