Вверх

Кабмін дав «зелене світло» концесії «Ольвії» і ХМТП

14 серпня 2019, 15:10

Кабмін дав «зелене світло» концесії «Ольвії» і ХМТП

Концесією держстивідорів цікавляться більш ніж 25 українських і закордонних компаній. Фото: seaport.kherson.ua

Кабінет міністрів на засіданні в середу ухвалив рішення про оголошення тендерів на концесію майна ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП). Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Щойно Уряд схвалив рішення про затвердження умов і початку концесії морських портів Ольвія та Херсон! Маємо попередньо більше двадцяти заявок від потужних іноземних і українських компаній», — повідомив Омелян у Facebook.

За словами міністра, робота з передачі в концесію об’єктів інфраструктури тривала від 2015 року. «За ці роки ми підготували новий закон про концесію, який новий Президент України визначив серед пріоритетних для голосування в новому парламенті вже восени цього року, створили Офіс державно-приватного партнерства «Спільно», який підготував технічно-економічне обґрунтування за найкращими західними стандартами низки об`єктів інфраструктури, пройшли всі бюрократичні узгодження умов, процедур і вимог. Ми це робили вперше і перші. І зробили правильно, спільно з найкращими урядовими, громадськими, іноземними і українськими експертами, бізнесом», — наголосив він.

Наступним кроком буде схвалення Конкурсними комісіями конкурсної документації, після чого Мінінфраструктури будуть прийняті накази про затвердження конкурсної документації та оголошення концесійних конкурсів.

Раніше анонсувалося, що оголошення конкурсів на концесію майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» відбудеться в липні 2019 року.

ДП «СК «Ольвія», ДП «ХМТП» і поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Станом на вересень 2018 року зацікавленість у концесії майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» виявили понад 25 українських і закордонних компаній, в числі яких — «Дніпро Карго Лімітед», «Метінвест», «Портінвест», «Укррічфлот», Bunge (Сполучені Штати Америки), COFCO (Китай), Mitsubishi Corparation (Японія), POSCO Daewoo (Корея) та інші.

Пілотні проекти концесії затверджені Мінінфраструктури 23 червня 2016 року. ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконано фінансову, технічну, екологічну та юридичну експертизу. Крім того, проведені зустрічі з потенційними вітчизняними та закордонними приватними партнерами з метою врахування їх пропозицій щодо реалізації проектів.

ТЕО пройшли обговорення за участю представників трудових колективів держстивідорів, місцевої влади і були затверджені Мінінфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі з урахуванням гарантій подальшого працевлаштування працівників держпідприємств.

Найголовніші новини на нашомуТелеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати