Вверх

Кабмін дерусифікував порт «Южний»

17 квітня 2019, 16:27

Кабмін дерусифікував порт «Южний»

Фото: Максим Баженов, ports.com.ua

Кабінет міністрів на засіданні в середу погодив перейменування морського порту «Південний» (Одеська обл.) в українському варіанті на «Південний».

Згідно з пояснювальною запискою до відповідної постанови, це дозволить уникнути застосування у правових актах Кабміну іноземних слів і змішування української з іншою мовою. Згідно з постановою, в низці документів Кабміну також будуть замінені застарілі назви морпортів «Ольвія» (раніше «Октябрьск») і «Чорноморськ» (раніше «Іллічівськ»).

Минулого тижня міністр інфраструктури Володимир Омелян анонсував перейменування порту «Южний» в українському варіанті.

У січні 2017 року Кабінет міністрів перейменував морський порт Іллічівськ у морський порт «Чорноморськ» і спеціалізований морський порт (СМП) «Октябрьск» в СМП «Ольвія».

У 2016 році Міністерство інфраструктури перейменувало держстивідорів — державні підприємства (ДП) «Іллічівський морський торговельний порт» (ІМТП) і «СМП «Октябрьск». Зокрема, ДП «ІМТП» перейменовано в ДП «МТП «Чорноморськ» у вересні 2016 року, ДП« СМП «Октябрьск» перейменовано в ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» — у жовтні.

Морський порт «Південний» розташований на берегах Аджаликського лиману на північно-західному узбережжі Чорного моря. Кількість вантажних причалів — 19, довжина вантажного причального фронту — 4,946 кілометра. З 21 червня 2014 року в порту затверджена осаду 18,5 метра. Гавань є найбільш глибоководною в українській акваторії Чорного моря.

Відповідно до реєстру АМПУ, в порту працюють ТОВ «Трансінвестсервіс», ДП «МТП «Южний», ТОВ «Дельта Вілмар СНД», ПАТ «Одеський припортовий завод», ПАТ «Укртранснафта», ТОВ «Боріваж», ДП «Сісайд-Україна», ТОВ «Рісойл — Південь» та інші портові оператори.

Морпорт «Південний» у 2018 році збільшив вантажообіг у порівнянні з 2017 роком на 1,9% — до 42,702 млн тонн. Питома вага порту у вантажообігу морпортів України відповідала рівню 2017 року — 31,6%.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати