Вверх

Кабмін відкрив дорогу корпоратизації АМПУ

14 грудня 2018, 15:32

Кабмін відкрив дорогу корпоратизації АМПУ

Кабінет міністрів погодив пропозицію Міністерства інфраструктури про внесення ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані. Відповідне рішення затверджено розпорядженням Кабміну №920-р від 28 листопада 2018 року.

Як повідомив сайту «Порти України» начальник відділу стратегічного планування та розвитку АМПУ Володимир Шемаєв, це рішення дозволить держпідприємству в перспективі реорганізуватися в акціонерне товариство.

«Цією зміною до розпорядження №133 від 4 березня 2013 року уряд надав право ДП «АМПУ» в майбутньому перейти до корпоративної форми управління з 100% акцій у власності держави (за прикладом «Укрзалізниці» та НАК «Нафтогаз України»)», — пояснив Шемаєв.

«Для держави корпоратизація АМПУ — це складний, але важливий для більш ефективної роботи підприємства процес. Для його реалізації необхідно розглянути можливість передачі до статутного капіталу підприємства причалів, що істотно розширить можливості АМПУ щодо ефективного використання та розвитку портової інфраструктури. Корпоративна система управління, вибудувана за найкращими світовими стандартами, і публічна звітність зроблять підприємство максимально відкритим і зрозумілим для міжнародних партнерів, фінансових установ, держави і суспільства», — зазначив в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс, додавши, що корпоратизація відкриє нові можливості із залучення приватних інвестицій і додаткових коштів для реалізації інфраструктурних проектів в портах.

Як повідомила прес-служба АМПУ, зараз ДП продовжує підготовку до проходження наступних етапів реформи корпоративного управління, зокрема — до початку роботи наглядової ради. Шорт-листок потенційних членів наглядової ради буде сформований найближчим часом. Всього в конкурсі, оголошеному Кабміном у жовтні 2018 року, взяли участь 85 претендентів з України, Нідерландів, Німеччини, Бельгії, Латвії, Литви, Румунії та Великобританії.

За словами Шемаєва, наступним етапом корпоратизації АМПУ стане внесення змін до Закону України «Про морські порти України» та інших законодавчих актів.

У листопаді 2018 року в. о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс висловив надію, що процес корпоратизації держпідприємства завершиться в 2019 році за умови включення держпідприємства до списку стратегічних підприємств, які можуть бути корпоратизовані, в 2018 році. «Для нас важливо після завершення корпоратизації та створення наглядової ради мати можливість керувати активами, що перебувають на балансі компанії, і ефективно використовувати їх для залучення вантажопотоку, тобто — доходу», — зазначив він.

ДП «Адміністрація морських портів України» (засноване в 2013 році) забезпечує функціонування морських портів, стягує портові збори, надає послуги загального технічного обслуговування. Володіє стратегічними об'єктами портової інфраструктури, до яких належать акваторії морських портів, гідротехнічні споруди, причали й інфраструктура загального користування (під'їзні дороги, інженерні мережі). У кожному морському порту діє філія ДП «АМПУ» (адміністрація морського порту).

До складу держпідприємства входять тринадцять морських портів, які займають 2,9 тис. га земельних ділянок та 55 тис. га акваторії, 263 причали протяжністю 40 кілометрів. Морські порти забезпечують понад 40% міжнародного вантажообігу України.

ДП «АМПУ» в 2017 році скоротило чистий прибуток у порівнянні з 2016 роком на 6,5% (на 248,782 млн грн) — до 3,605 млрд грн. Чистий дохід від реалізації продукції збільшився на 4,6% (на 335,956 млн грн) — до 7,633 млрд грн. На користь держави перераховано 4,8 млрд грн.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтесь також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати