Вверх

Кабмін скасував контроль ізольованих баластних вод у портах

27 березня 2019, 18:43

Кабмін скасував контроль ізольованих баластних вод у портах

В результаті корупційні ризики в екологічній галузі повинні зменшитися. Фото: livejournal.com

Кабінет міністрів на засіданні в середу прийняв рішення про скасування контролю ізольованих баластних вод суден під час їх перебування у внутрішніх морських водах України. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Відповідне рішення закріплене в ініційованій Мінекономрозвитку комплексній постанові, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. «Кабінет міністрів привів процедури здійснення екологічного контролю скидання вод, що містять забруднюючі речовини, під час перебування суден у внутрішніх морських водах або територіальному морі, у відповідність до вимог Митного кодексу України (виключення контролю баластних вод)», ― ідеться у повідомленні.

Як зазначається, досі в законодавстві України існувала недосконала процедура здійснення морськими екологічними інспекціями Держекоінспекції контролю скидання вод, що містять забруднюючі речовини, під час перебування суден у внутрішніх водах України. Результатом прийняття визначеного постановою рішення повинно стати зменшення корупційних ризиків в екологічній галузі.

Читайте також Таріел Хаджішвілі: «Кожне судно знову дається з боєм»

У 2015 році в Україні, як і в усьому цивілізованому світі, був скасований обов'язковий контроль ізольованого баласту. Екологам заборонено самостійно підніматися на борт судна, брати проби. Однак, приймаючи таке рішення, українські законодавці не скасували ГОСТ на показники для баластних вод.

У вересні 2018 року Верховна рада прийняла законопроект №7010, покликаний вирішити питання екологічних перевірок у портах. Але питання контролю баластних вод знову залишився невирішеним.

У жовтні минулого року представники Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу неодноразово намагалися здійснити неправомірний відбір проб ізольованого баласту на судні Navios Coral (прапор ― Панама) в Миколаївському морському порту і морському порту «Чорноморськ», в результаті чого судновласник зазнав збитків через простоювання судна.

У 2019, незважаючи на зміни в законодавстві, які набули чинносты минулого року, відсутність у екоінспекторів повноважень оглядати судна, самостійно підніматися на борт, неправомірні затримання суден в морпортах України продовжилися: в морському порту «Чорноморськ» під час різдвяних свят інспектори Держекоінспекції намагалися затримати три судна нібито за забруднення навколишнього середовища.

Читайте також Фактчекінг: як лукавить Міністр екології

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати