Вверх

Кабмін ухвалив порядок перевірки суден і відбору проб води

21 серпня 2019, 15:55

Кабмін ухвалив порядок перевірки суден і відбору проб води

Документ чітко регламентує дії екологів. Фото: uspa.gov.ua

Кабінет міністрів на засіданні в середу ухвалив постанову «Про затвердження Порядку перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу». Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, до прийняття цього документа був відсутній єдиний механізм перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу, що ставило під сумнів правомірність дій контролюючих органів при встановленні фактів забруднення і розрахунку розміру збитків. Відсутність нормативно-правового акта, який регулює відносини при встановленні джерела забруднення, призводить до негативних наслідків для морського середовища і шкодить іміджу України як морської держави і надійного партнера.

«Таким чином, прийняття акта забезпечить ефективне виконання міжнародних правових зобов'язань України у галузі охорони навколишнього природного середовища в частині виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, діяльність яких пов'язана з морським і річковим транспортом, торговим мореплавством, і забезпечить чіткий, єдиний, прозорий механізм фіксації факту забруднення і встановлення джерела забруднення», — вказав Омелян.

Як уточнила прес-служба, документ визначає чіткий і єдиний механізм перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу, встановлює вимоги до процедури проведення цих дій, а також регламентує дії адміністрацій морських портів та державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища при встановленні факту забруднення.

У липні 2019 року Кабмін затвердив новий Порядок взаємодії державних органів щодо захисту природного середовища в портах, який встановлює чіткий алгоритм дій ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), Держекоінспекції та Морадміністрації щодо екологічних перевірок суден у портах. Ухвалення документа покликане знизити рівень корупційних ризиків.

Після прийняття цього нормативно-правового акту бізнес неодноразово наголошував на необхідності розробки та прийняття порядку перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу та порядку нарахування розміру відшкодування та сплати збитків, коли джерелом забруднення стало судно. На думку бізнесу, прийняття цих документів повинно стати наступним кроком у врегулюванні екологічних питань.

У липні 2019 року Президент України Володимир Зеленський запропонував призупинити перевірки суден у морських портах України співробітниками Державної екологічної інспекції на два місяці до того часу, як новообраний парламент почне приймати необхідні закони для врегулювання цієї проблеми.

У квітні 2019 року прем'єр-мінстр Володимир Гройсман підписав постанову Кабміну №367 від 27 березня 2019 року «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності». Постановою, крім іншого, скасовані контроль ізольованого баласту і узгодження технології перевантаження для кожного виду вантажу з Держекоінспекцією, а процедура виявлення скидання забруднюючих речовин із суден приведена у відповідність до вимог Конвенції МАРПОЛ-73/78. Крім того, постановою встановлено, що перевірки вод на суднах Держекоінспекцією не здійснюються до набуття чинності порядку проведення перевірок, взяття проб води та проведення їх аналізу.

«Рішення уряду, прийняте за підтримки прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, не лише врегулює одне з найбільш проблемних питань у взаєминах бізнесу і представників Державної екологічної інспекції, але і приведе правила робіт в українських портах у відповідність до міжнародних конвенцій, до яких раніше приєдналася Україна. Дякую уряду за виважену позицію щодо подальшої дерегуляції та збільшення інвестиційної привабливості наших портів», ― прокоментував подію в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати