Вверх

Кабмін зменшив акваторію порту «Чорноморськ»

05 червня 2019, 15:15

Кабмін зменшив акваторію порту «Чорноморськ»

Межі акваторії порту приводять у відповідність з вимогами КТМ. Фото: uspa.gov.ua

Кабінет міністрів на засіданні в середу прийняв рішення виключити акваторію третього басейну Сухого лиману з територій акваторії морського порту «Чорноморськ». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з текстом пояснювальної записки до постанови Кабміну, акваторія третього басейну Сухого лиману становить практично замкнутий водний простір з глибинами 0-3,5 м. При цьому на її узбережжі розміщені підприємства і організації, діяльність яких не стосується торговельного мореплавства, а сам басейн відділений від першого і другого басейнів понтонним мостом (будується стаціонарний).

У зазначеній акваторії не виконуються вантажні операції, відсутні об'єкти інфраструктури, не здійснюється торгове судноплавство і немає перспектив розвитку ― у зв'язку з відсутністю прилеглих земельних ділянок портових операторів.

Прийняття зазначеної постанови призведе межі акваторії морпорту «Чорноморськ» у відповідність до вимог Кодексу торговельного мореплавства і закону України «Про морські порти».

Морський порт «Чорноморськ» розташований на берегах Сухого лиману в 12 милях на північний захід від Одеси. Річна проектна потужність ― понад 30 млн тонн. Кількість вантажних причалів ― 25, довжина вантажного причального фронту ― 5,459 кілометра. У порту працюють ДП «МТП «Чорноморськ», ТОВ «Трансбалктермінал», ТОВ «Іллічівський зерновий термінал», ТОВ «Транс-сервіс», ТОВ «Рісойл Термінал», ТОВ «Олір Резорсіс» та інші портові оператори.

Морський порт «Чорноморськ» у 2018 році збільшив вантажообіг у порівнянні з 2017 роком на 25% ― до 21,535 млн тонн. Питома вага порту у вантажообігу морських портів України склала 15,9% проти 12,9% в 2017 році.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати