Вверх

Кабмін затвердив склад наглядової ради АМПУ

06 лютого 2019, 15:25

Кабмін затвердив склад наглядової ради АМПУ

До наглядової ради увійшли 4 незалежні кандидати і 3 представники держави. Фото: ua.news

«Сьогодні уряд затвердив обраний Комітетом з призначень склад наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України». До нього увійшли 4 незалежні кандидати і 3 представники держави. Це ще один важливий крок у реформі корпоративного управління!», — написав Саєнко в Facebook.

Згідно з повідомленням, незалежними членами наглядової ради ДП «АМПУ» призначені колишній керівник адміністрації порту Гамбург Хуртьєн Вольфганг, старший радник з питань ДПП Мінінфраструктури Нідерландів Ян Ван Шоонховен, керуючий директор Міжнародної асоціації портів і гаваней Патрік Верховен і віце-президент Київської школи економіки, член наглядової ради Центру економічних стратегій Юлія Клименко, а представниками держави — перший заступник голови Морської адміністрації Дмитро Барінов, виконавчий директор Офісу реформ КМУ Антон Ященко та керівник Департаменту забезпечення комунікації та аналітичної роботи Мінінфраструктури Тарас Троцький.

Попередній відбір незалежних членів здійснювала філія міжнародної компанії з пошуку і відбору керівного персоналу Boyden Global Executive Search — Boyden Ukraine.

«Формування наглядової ради — важливий крок на шляху впровадження корпоративної системи управління у державному секторі. Для АМПУ дуже важливо, що до складу наглядової ради увійшли професіонали з гарним розумінням специфіки роботи світової портової галузі, експерти, які мають багатий досвід взаємодії з МФО, а також впровадження змін на державному рівні. Я впевнений, що існування такого фахового колегіального органу сприятиме підвищенню ефективності та прозорості нашої діяльності, подальшому руху до європейських стандартів. А також дозволить співпрацювати на якісно іншому рівні з державою, вітчизняними і міжнародними партнерами — інвесторами, фінансовими організаціями, та іншими стейкхолдерами портової галузі. Наглядова рада – справжнє «вікно можливостей», яким усі ми маємо скористатись задля розвитку морських портів України. Сподіваюсь на плідну співпрацю!», — прокоментував подію в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

На конкурс з відбору незалежних членів наглядової ради ДП «АМПУ» були подані документи 85 кандидатів.

У вересні 2018 року Міністерство інфраструктури вирішило провести конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ДП «АМПУ». Конкурс оголошено 11 жовтня.

Урядовий комітет з призначень повинен до кінця 2018 року сформувати наглядові ради п'яти держпідприємств, що мають особливо важливе значення. Вже працює наглядова рада ПАТ «Укрзалізниця», в жовтні 2018 року були затверджені наглядові ради ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» і ПАТ «Укрпошта». Оголошено також відбір на посади незалежних членів наглядової ради ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

ДП «Адміністрація морських портів України» (засноване в 2013 році) забезпечує функціонування морських портів, стягує портові збори, надає послуги загального технічного обслуговування. Володіє стратегічними об'єктами портової інфраструктури, до яких належать акваторії морських портів, гідротехнічні споруди, причали й інфраструктура загального користування (під'їзні дороги, інженерні мережі). У кожному морському порту діє філія ДП «АМПУ» (адміністрація морського порту).

До складу держпідприємства входять тринадцять морських портів, які займають 2,9 тис. га земельних ділянок та 55 тис. га акваторії, 263 причали протяжністю 40 кілометрів. Морські порти забезпечують понад 40% міжнародного вантажообігу України.

ДП «АМПУ» в 2017 році скоротило чистий прибуток у порівнянні з 2016 роком на 6,5% (на 248,782 млн грн) - до 3,605 млрд грн. Чистий дохід від реалізації продукції збільшився на 4,6% (на 335,956 млн грн) - до 7,633 млрд грн. На користь держави перераховано 4,8 млрд грн.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати