Вверх

Кабмін повернув УЗ в управління МІУ

18 жовтня 2019, 10:16

Кабінет міністрів повернув АТ «Укрзалізниця» в управління Міністерства інфраструктури. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Рішенням уряду «Укрзалізницю» повернули до сфери управління Міністерства інфраструктури. Дякую прем'єр-міністру Олексію Гончаруку за підтримку в подоланні наслідків дивних коаліційних домовленостей попереднього уряду», ― написав Криклій у Facebook.

«Реформа «Укрзалізниці», яка повинна була початися ще три роки тому, нарешті відбудеться. «Укрзалізниця» буде розділена на оператора інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною (IPO)», ― зазначив міністр.

За словами Криклія, буде створений конкурентний ринок залізничних перевезень і забезпечений рівноправний доступ до залізничної інфраструктури. Для цього необхідний новий закон про залізничний транспорт. Також готується реформа тарифоутворення на послуги залізничних перевезень.

«Плануємо модернізацію залізничної інфраструктури та оновлення парку пасажирських вагонів і локомотивів. Також для поліпшення якості надання пасажирських послуг плануємо передавати в концесію вокзали і впроваджувати системи управління якістю пасажирських перевезень відповідно до стандартів Євросоюзу», ― додав міністр.

У вересні 2019 року Криклій заявив про намір повернути «Укрзалізницю» під контроль Мінінфраструктури.

У січні 2017 року Кабмін на позачерговому засіданні затвердив новий статут ПАТ «Укрзалізниця», згідно з яким Мінінфраструктури втратило право бути органом управління «Укрзалізниці». Рішення з усіх питань мали оформлюватися відповідним актом Кабміну.

У жовтні 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову уряду, якою «Укрзалізниця» була виведена з підпорядкування Мінінфраструктури.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати