Вверх

Катарська QTerminals виграла конкурс на концесію «Ольвії»

24 січня 2020, 10:50

Катарська QTerminals виграла конкурс на концесію «Ольвії»

Термін дії концесійної угоди становить 35 років. Фото: uspa.gov.ua

Катарська компанія QTerminals перемогла в конкурсі на концесію майна ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія». Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, у розвиток порту протягом 5 років буде інвестовано 3,4 млрд грн. «Це одна з найбільших прямих іноземних інвестицій в портову галузь України за всю історію незалежності», — зазначив він.

Сума щорічних концесійних платежів складе 82 млн грн, що в 16 разів вище прибутку порту за 2019 рік. Крім того, концесіонер інвестує 80 млн грн у розвиток інфраструктури Миколаєва

QTerminals займається портовими операціями і морськими перевезеннями, здійснює перевалку контейнерів, генеральних і ро-ро вантажів. Місія компанії — сприяти ефективній зовнішній торгівлі Катару. Компанія створена Mwani Qatar (51% акцій) і Milaha (49% акцій). У 2019 році QTerminals опрацювала 1,32 млн TEU контейнерних вантажів.

Попередню кваліфікацію на участь у концесійному конкурсі пройшли QTerminals (Катар) і об'єднання ТОВ «Морське агентство «Пітерс» і ТОВ «Протті-Газолін» (обидва — Україна). Прийом заявок на участь у конкурсі проводився з 18 жовтня до 16 грудня 2019 року.

Мінінфраструктури оголосило конкурси на концесію майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» та відповідного майна ДП «Адміністрація морських портів України» 12 вересня 2019 року.

ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Пілотні проекти затверджено Мінінфраструктури 23 червня 2016 року. ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконано фінансову, технічну, екологічну та юридичну експертизи.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати