Вверх

Херсонська ОДА планує відновити поромне сполучення з Туреччиною через Скадовськ

09 серпня 2019, 11:41

Херсонщині необхідно найближчим часом відновити поромне сполучення з Туреччиною. Про це заявив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, передає «Укрінформ».

«Докладемо зусиль, щоб цієї осені ми могли відновити поромне сполучення з Туреччиною», — сказав Гусєв під час відвідин Скадовського морського порту в четвер.

За словами в.о. директора порту Олександра Литвиненка, Скадовський порт готовий приймати судна з осадкою до 5 метрів. Однак зараз існує проблема з поромами, що мають таку осадку. «На жаль, більшість поромів, які мають таку осадку, були в Криму, який зараз анексований. Але ми ведемо переговори з грецькою компанією, і я доповім в робочому порядку, потенційні інвестори залучені, з ким саме ведуться переговори», — зазначив Литвиненко.

Поромне сполучення між Скадовськом та Зонгулдаком було припинено в лютому 2014 року.

20 жовтня 2016 року Скадовський морський порт після тривалої перерви прийняв з турецького порту Зонгулдак паром (типу Ro-Ro Cargo) із завантаженими товаром вантажівками.

У червні 2017 року  повідомлялося про те, що в порту проводяться днопоглиблювальні роботи, тому що через недостатні глибини в Скадовському морському порту не можна було проводити перевалку вантажів.

Скадовський морський порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Акваторія порту є ковшем, вхід до якого огороджений дамбою. Глибина акваторії в середній частині становить 5-5,3 метра. Річна пропускна здатність — 1,32 млн тонн. Кількість вантажних причалів — 5, довжина вантажного причального фронту — 672 метра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Скадовський морський порт у січні-червні 2019 року скоротив вантажообіг порівняно з аналогічним періодом минулого року в 2,8 разу — до 2,1 тис. тонн. У 2018 році Скадовський морпорт скоротив вантажообіг порівняно з 2017 роком в 2,5 разу — до 8,4 тис. тонн.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати