Вверх

Херсонський нафтоперевалочний комплекс призупинив прийом танкерів через загрозу силового захоплення

17 вересня 2019, 17:50

Херсонський нафтоперевалочний комплекс призупинив прийом танкерів через загрозу силового захоплення

Фото: oilpoint.com.ua

ДП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами» (ПЗНП), яке здійснює управління нафтоперевалочним комплексом у Херсонському морському порту, призупинило прийом танкерів. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до прес-релізу держпідприємства, 16 вересня 2019 року тимчасово виконуючий обов'язки директора ДП «ПЗНП» Ярослав Ковалевський підписав наказ №24, яким розпорядився почати заходи з передачі комплексу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Цей наказ передбачає, що на період передачі діяльність комплексу з прийому і подальшого навантаження нафтопродуктів буде припинена.

За інформацією Enkorr, рішення призупинити прийом нафтопродуктів пов'язане з побоюваннями силового захоплення комплексу і можливими провокаціями, в тому числі — з боку нової керуючої компанії ТОВ «Вествайт Трейд». «Рейдерське захоплення не виключене, тому ми припиняємо прийом танкерів, тільки видаємо ресурс і готуємося до передачі обладнання і палива в резервуарах. Ми не виключаємо, що може статися силове захоплення, тому для того, щоб забезпечити збереження палива наших контрагентів і не піддавати їх додатковому ризику, ми приймання зупиняємо», — пояснив галузевому виданню представник ДП «ПЗНП».

За його словами, ДП «ПЗНП» звернулося до правоохоронних органів, у тому числі — до Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань із проханням забезпечити законність процесу передачі майна комплексу, щоб уникнути провокацій, однак відповідей не отримало. «На найближчий місяць ми були забезпечені замовленнями на постачання понад 10 тис. тонн дизпалива. Зараз цей ресурс украй затребуваний на ринку через дефіцит, але ми змушені зупинити роботу, оскільки не виключаємо провокацій», — цитуються в прес-релізі слова Ковалевського.

На даний момент створена комісія з передачі майна комплексу. До складу комісії увійдуть представники ДП «ПЗНП», Прокуратури Одеської області, АРМА, компанії-управителя ТОВ «Вествайд Трейд», а також ресурсотримачів нафтопродуктів на підприємстві (всього десять українських і зарубіжних компаній). Перше спільне засідання комісії заплановане на 7 жовтня 2019 року в офісі ДП «ПЗНП» у Києві з метою визначення та узгодження порядку передачі майна. До проведення засідання на ПЗНП спільно з контрагентами буде проведена інвентаризація залишків нафтопродуктів, а також інвентаризація нерухомого та рухомого майна нафтоперевалочного комплексу.

«Ми змушені констатувати численні порушення в процесі передачі управління Херсонського нафтоперевалочного комплексу і хоча б на своєму етапі хочемо забезпечити прозору процедуру передачі стратегічного об'єкта», — наголосив Ковалевський.

На сьогодні на ПЗНП розміщено 13 тис. тонн нафтопродуктів, які очікують рознарядок з видачі ресурсотримачам.

Київський районний суд Одеси 26 липня 2019 року за клопотанням поліції санкціонував передачу всього нерухомого майна нафтоперевалочного комплексу від ДП «ПЗНП» до АРМА. У серпні 2019 року АРМА без проведення відкритого конкурсу передала комплекс в управління ТОВ «Вествайт Трейд». У вересні ДП СЕТАМ виставило на продаж заарештований Державною виконавчою службою Міністерства юстиції нафтоперевалочний комплекс за стартовою ціною понад 201 млн.

Херсонський нафтоперевалочний комплекс визнаний речовим доказом у справі бізнесмена Сергія Курченка і заарештований Печерським райсудом Києва 16 квітня 2014 року. З осені 2014 року на підставі рішення Приморського суду Одеси комплекс перебуває в оперативному управлінні ДП «ПЗНП». ДП «ПЗНП» є правонаступником ДП «Феодосійське ПЗНП», перереєстрованого після окупації Криму. Засновником ДП «ПЗНП» виступає Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

У 2018 році ДП «ПЗНП» здійснило перевалку 136 тис. тонн імпортних нафтопродуктів.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати