Вверх

Турецький стивідор Busserk цікавиться концесією ХМТП

29 жовтня 2019, 13:08

Турецький стивідор Busserk цікавиться концесією ХМТП

Представники турецької компанії оглянули потужності держстивідора. Фото: seaport.kherson.ua

Представники турецької стивідорно-логістичної компанії Busserk ознайомилися з умовами концесії майна ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП). Про це повідомила прес-служба держстивідора.

Візит делегації турецької компанії відбувся в понеділок. «У рамках ознайомлення з умовами концесії та виробничими потужностями ДП «ХМТП» до нас у гості завітали представники стивідорної компанії Busserk — портового оператора №1 у Туреччині. Ця турецька компанія за короткий час стала провідною у портовій галузі і зараз є беззастережним лідером за кількістю співробітників, оброблених вантажів і загальному часу обслуговування вантажів у портах своєї держави», — зазначила прес-служба.

Busserk (заснована в 2013 році) спеціалізується на управлінні портами, займається стивідорною і логістичною діяльністю.

Минулого тижня зацікавленість у концесії майна ДП «ХМТП» виявило ПрАТ «Судноплавна компанія «Укррічфлот».

Подання заявок та конкурсних пропозицій на участь у концесійному конкурсі в морському порту Херсон розпочалося 8 жовтня, після публікації відповідного оголошення в газеті «Голос України», і триватиме до 6 грудня. Міністерство інфраструктури оголосило про проведення конкурсів на концесію майна ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» та ДП «ХМТП» і відповідного майна ДП «Адміністрація морських портів України» 12 вересня 2019 року.

ДП «СК «Ольвія», ДП «ХМТП» і поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Пілотні проекти концесії затверджені Мінінфраструктури 23 червня 2016 року. ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконано фінансову, технічну, екологічну та юридичну експертизу. ТЕО пройшли обговорення за участю представників трудових колективів держстивідорів, місцевої влади і були затверджені Мінінфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі з урахуванням гарантій подальшого працевлаштування працівників держпідприємств.

Концесією держстивідорів «Ольвія» і ХМТП цікавляться понад 40 українських і закордонних компаній з 11 країн.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати