Вверх

МІУ домоглося скасування призупинення концесії ХМТП — Криклій

14 лютого 2020, 17:40

МІУ домоглося скасування призупинення концесії ХМТП — Криклій

Криклій: «Ми будемо захищати кожного нашого інвестора і кожну концесію». Фото: cfts.org.ua

Міністерство інфраструктури через суд домоглося скасування рішення Шостого апеляційного адміністративного суду Києва про призупинення дії наказу №16 від 21 січня 2020 року про затвердження результатів концесійного конкурсу та визначення концесіонера цілісного майнового кoмплексу ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП). Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Мінінфраструктури ініціювало перегляд рішення Шостого апеляційного суду Києва про призупинення дії наказу про затвердження результатів концесійного конкурсу та затвердження переможця концесійного конкурсу в порту Херсон», — написав Криклій у Facebook.

«Клопотання міністерства суд задовольнив і скасував заходи забезпечення позову. Тому концесію ніхто і ніщо не зупинить. Ми будемо захищати кожного нашого інвестора і кожну концесію», — додав міністр.

Як повідомив раніше представник Мінінфраструктури, суд задовольнив клопотання міністерства в понеділок, 10 лютого.

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва своїм рішенням 3 лютого зупинив дію наказу від 21 січня 2020 року №16 Про затвердження результатів концесійного конкурсу і визначення переможця концесійного конкурсу щодо надання у концесію цілісного майнового кoмплекса, який забезпечує комплексне надання послуг у мoрськoму порту Херсон, включаючи майно ДП «Херсонський морський торговельний порт», майно ДП «Адміністрація морських портів України», а також об’єкти, що спеціально збудовані відповідно до умов концесійної угоди» до набрання рішенням суду законної сили у цій справі.

При цьому рішення суду забороняє Мінінфраструктури та створеній міністерством концесійній комісії і робочій групі робити будь-яких дії, спрямовані на завершення концесійного конкурсу щодо надання в концесію цілісного майнового кoмплекса.

Ініціатором подання позову виступило ТОВ «Спеціальна компанія «Морський порт Херсон». Компанія зажадала визнати протиправним і скасувати наказ Мінінфраструктури від 17 січня 2020 року №10 «Про відхилення претендента від участі в концесійному конкурсі».

ТОВ «Спеціальна компанія «Морський порт Херсон» є консорціумом ТОВ «Аскет-Шиппінг» (40%) і ТОВ «Глобал Грейн» (60%). Згодом ТОВ «Аскет Шиппінг» спростувало участь у судовому розгляді.

Президент Володимир Зеленський і міністр інфраструктури Владислав Криклій висловили підтримку переможцю прозорого концесійного конкурсу. Зокрема, глава держави визнав наявність «проблемних кейсів» з інвесторами через недосконалість судової системи. «Після того, як вони виграли, хтось вирішив заблокувати (...) Ми зараз налагоджуємо систему протидії цьому (...) Упевнений, що ми з вами доживемо до моменту, коли буде перезавантажена судова система», — сказав Зеленський.

Конкурс на концесію майна ДП «ХМТП» виграло ТОВ «Рісойл-Херсон». Компанія запропонувала найкращі умови концесії майнового комплексу ДП «ХМТП». Зокрема, заявка передбачає високу ставку змінного концесійного платежу (7%), сума фіксованого концесійного платежу складе 12 млн грн, інвестиційні зобов'язання — майже 300 млн грн. Як очікується, угода з переможцем концесійного конкурсу буде підписана протягом півроку.

Попередню кваліфікацію на участь у концесійному конкурсі пройшли чотири учасники, зокрема, Busserk Liman Isletme Loj (Туреччина), ТОВ «Спеціальна компанія «Морський порт Херсон», ТОВ «Рісойл-Херсон» і ТОВ «Укрморпорт». Прийом заявок на участь в конкурсі проводився з 8 жовтня по 6 грудня 2019 року.

Міністерство інфраструктури оголосило про проведення конкурсів на концесію майна ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія»і ДП «ХМТП» і відповідного майна ДП« Адміністрація морських портів України» 12 вересня 2019 року.

ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Пілотні проекти затверджено Мінінфраструктури 23 червня 2016 року. ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконані фінансова, технічна, екологічна та юридична експертизи.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати