Вверх

Морська спільнота просить Президента не допустити перепризначення Лавренюка

19 вересня 2019, 12:10

Морська спільнота просить Президента не допустити перепризначення Лавренюка

Юрій Лавренюк. Фото: mtu.gov.ua

Морська палата України та представники компаній, які працюють в українських портах, звернулися до Президента України Володимира Зеленського з відкритими листами, у яких просять негайно втрутитися в ситуацію та не допустити перепризначення чиновників, що пов’язані із корупційними схемами та поборами в портах.

«Декілька місяців тому, одразу після обрання Вас Президентом України, Ви відвідали Одеський порт та провели нараду стосовно функціонування та розвитку галузі водного транспорту, та зокрема вітчизняних портів. (…) На жаль, від того моменту наше спілкування не продовжилося. Ми не отримуємо жодної інформації щодо подальшої долі морської галузі. Новини, які доводиться чути з різних джерел, насторожують. Ми дізнаємося зі ЗМІ, що у керівних органах, які відповідають за за транспортну галузь, анонсоване Вами очищення та перезавантаження начебто відміняється. Що більшість чиновників, які привели галузь до занепаду, буде залишено, чи навіть підвищено до керівних посад. Що оновлення, якого ми, та наші колективи, так чекаємо, не стосуватиметься транспортної галузі», — ідеться у зверненні до Президента.

Морська спільнота збентежена, зокрема, чутками про ймовірне призначення Юрія Лавренюка першим заступником міністра інфраструктури. «Як ми неодноразово Вам розповідали, Юрій Лавренюк є уособленням та автором буквально усіх корупційних схем які досі працюють на українському ринку морських вантажоперевезень. Саме за командою Юрія Лавренюка у рекордні строки із галузі було звільнено майже усіх професійних керівників державних підприємств — особливо тих, які приносять державі найбільші фінансові потоки. Їх посади зайняли колишні прокурори, оперативники МВС та СБУ, які нічого не знають про морські вантажі, але добре знаються на схемах», — наголошується у зверненні.

Найбільш довірена особа Лавренюка у морській галузі — Сергій Гронський — також не буде звільнений. Більше того, цілком можливим називають і його підвищення до рівня керівника одного з ключових державних підприємств. Також залишається на своїй посаді голова Одеської філії Адміністрації морських портів України Ігор Ткачук, якого називають очільником корупційної схеми з буксирами в Одеському порту.

«Ми просимо Вас, пане Президенте, звернути увагу на одну з ключових галузей української економіки. (…) Ми просимо відкритого та прозорого діалогу влади з представниками компаній. Готові надати до підготовки такого діалогу усю необхідну інформацію. Для забезпечення неупередженості та рівного доступу усіх бажаючих до цього процесу, пропонуємо обрати майданчиком для нашого спілкування міжнародні ділові об’єднання: Американську Торгово-Промислову палату, чи то Європейскьку Бізнес Асоціацію», — наголошується у зверненні.

Листи підписали Морська палата України, ТОВ «УНСК», ТОВ «Металзюкрайн ЛТД», ТОВ «Олімпекс Купе Інтернешнл», ПрАТ ІСРЗ, ТОВ «Приста Ойл-Україна», ТОВ «Євротермінал», ТОВ «ЗПК Інзерноекспорт», Risoil S.A., Група терміналів ТІС, ТОВ «Трансшип», P&O Maritime Ukraine. Підтримку висловили також Асоціація морських агентів України (АМАУ) та Асоціація контейнерних ліній України (АКЛУ).

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати