Вверх

Потужності з перевалки зерна в портах сягнули близько 85 млн тонн

21 листопада 2019, 15:54

Потужності з перевалки зерна в портах сягнули близько 85 млн тонн

Зерновий термінал Neptune у морському порту «Південний». Фото: Neptune, Facebook

Потужності з перевалки зернових вантажів у морських портах України збільшилися в річному вимірі на 9% — до близько 85 млн тонн. Про це заявив в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс в ході Міжнародної конференції «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології», яка відбулася в Одесі 20-21 листопада, повідомила прес-служба АМПУ.

За словами Вецкаганса, за неповні одинадцять місяців перевалка зернових вантажів у морських портах перевищила показник всього 2018 року на 6,1 млн тонн.

АМПУ активно співпрацює з бізнесом щодо збільшення потужностей із перевалки аграрних вантажів у портах. Восени цього року між АМПУ і бізнесом була досягнута домовленість про реалізацію відразу двох інвестиційних проектів у цьому секторі.

«У вересні АМПУ підписала угоду з компанією «Кернел», найбільшим у світі виробником і експортером соняшникової олії, яка передбачає інвестиції у розвиток інфраструктури порту Чорноморськ в розмірі понад 3 млрд грн. А вже наприкінці жовтня в рамках першого інвестиційного форуму Re: Think за участю Президента України було підписано меморандум про взаєморозуміння між АМПУ, однією з найбільших китайських корпорацій COFCO і маріупольським держстивідором. Його реалізація дозволить збільшити перевалку аграрних вантажів у порту Маріуполь в 3,5 разу», — зазначив Вецкаганс.

Планується, що в Чорноморському порту АМПУ здійснить днопоглиблювальні роботи в акваторії і уздовж причалів, через які будуть відвантажуватися аграрні вантажі компанії «Кернел». А в Маріупольському порту, крім днопоглиблення, буде здійснено також реконструкцію причалів №2 і №3. Важливо, що обидва проекти передбачають гарантоване збільшення вантажопотоків, що дозволить прискорити окупність інвестицій державного підприємства.

Слід зазначити, що до кінця поточного року має бути завершена реконструкція причалу №4 в Маріуполі, в тилу якого державна стивідорна компанія завершує будівництво нового зернового терміналу.

Крім того, у жовтні 2019 року АМПУ завершила відновлення паспортних глибин у Миколаївському порту, який є лідером із перевалки аграрних вантажів. Цей проект став третім за обсягом цього року — майже 900 тис. кубометрів. Ще два найбільші проекти тривають у Маріупольському та Бердянському портах.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати