Вверх

Навігація на Дніпрі може відкритися в середині березня

08 лютого 2019, 13:08

Навігація на Дніпрі в районі Каховського шлюзу і Запорізького району гідротехнічних споруд (РГС) може бути відкрита 12 березня. Про це повідомила прес-служба Державної служби морського та річкового транспорту (Морської адміністрації).

Згідно з повідомленням, у четвер в Морській адміністрації відбулося чергове засідання постійно діючої Робочої групи з питань відкриття та закриття навігації на судноплавних гідротехнічних спорудах річки Дніпро. На засіданні були присутні представники Міністерства інфраструктури України, ДП «Держгідрографія», ДП КО «Регістр судноплавства України», ТОВ СП «Нібулон», ДП «АМПУ», ДП «Укрводшлях», АСК «Укррічфлот» і Річкової інформаційної служби водних шляхів України Філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ». Під час засідання обговорювалися питання проведення і орієнтовних термінів завершення ремонтних робіт на судноплавних шлюзах, а також готовності ДП «Держгідрографія» до встановлення засобів навігаційного обладнання.

«За інформацією ДП «Укрводшлях», ремонтні роботи проводяться в штатному режимі, а орієнтовний термін їх завершення складає 10 березня 2019 року. З огляду на це, а також необхідність проведення огляду гідротехнічних споруд і встановлення їх придатності до експлуатації, орієнтовна дата відкриття навігації на Каховському та Запорізькому судноплавних шлюзах — 12 березня 2019 року (...) Звертаємо увагу на те, що терміни відкриття навігації на Каховському та Запорізькому шлюзах є орієнтовними і можуть бути змінені з урахуванням погодних умов та інших чинників, які можуть вплинути на проведення ремонтних робіт», — повідомила прес-служба.

На засіданні в Морській адміністрації представники ДП «Укрводшлях» відзначили зношеність елементів судноплавних шлюзів і необхідність проведення їх капітального ремонту, що в свою чергу вимагає чималого фінансування. Інші підприємства, відповідальні за забезпечення безпеки на річкових внутрішніх водних шляхах, зокрема ГУ «Держгідрографія», ДП «Адміністрація морських портів України» та Річкова інформаційна служба водних шляхів України підтвердили готовність до виконання своїх функцій.

За результатами засідання ДП «Укрводшлях» доручено завчасно надати на погодження до Міністерства інфраструктури України директивні терміни відкриття і закриття навігації на судноплавних гідротехнічних спорудах.

Навігація на Дніпрі в 2018 році відкрилася в наприкінці березня і завершилася 15 листопада на Київському шлюзі, 20 грудня — на Канівському шлюзі, 25 грудня — на Кременчуцькому шлюзі, 28 грудня — на Дніпродзержинському шлюзі, 5 січня 2019 року — на Запорізькому РГС і 8 січня — на Каховському шлюзі.

У Києві 6 березня відбудеться «Річковий Форум 2019», на якому учасники ринку річкових перевезень обговорюватимуть майданчики під будівництво складів, елеваторів, терміналів, проблеми створення флоту і залучення вантажів.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати