Вверх

Оголошено конкурси на концесію «Ольвії» і ХМТП

12 вересня 2019, 10:10

Оголошено конкурси на концесію «Ольвії» і ХМТП

Концесійні конкурси оголошені офіційно. Фото: seaport.kherson.ua

Міністерство інфраструктури оголосило про проведення конкурсів на концесію майна ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) і відповідного майна ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ). Відповідне оголошення опублікувала газета «Урядовий кур'єр» у четвер.

Відповідно до публікації, заявки на участь в конкурсах приймаються протягом 60 днів.

Наприкінці серпня 2019 року міністр інфраструктури Володимир Омелян підписав накази про оголошення конкурсів на концесію ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП». «Найближчим часом відповідні оголошення про початок тендеру будуть розміщені публічно», — повідомляв Омелян.

Майно держстивідора «Ольвія» передається в концесію на 35 років, майно ХМТП — на 30 років. З переможцями конкурсів будуть підписані угоди, сторонами яких стануть Мінінфраструктури, АМПУ, компанія переможець конкурсу, а також підприємство (SPV), яке буде створене і зареєстроване переможцем конкурсу в Україні для реалізації проекту. Органом, який надає концесію за результатами концесійного конкурсу, є Мінінфраструктури.

ДП «СК «Ольвія», ДП «ХМТП» і поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Станом на вересень 2018 року зацікавленість у концесії майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» виявили понад 25 українських і закордонних компаній, в числі яких — «Дніпро Карго Лімітед», «Метінвест», «Портінвест», «Укррічфлот», Bunge (Сполучені Штати Америки), COFCO (Китай), Mitsubishi Corparation (Японія), POSCO Daewoo (Корея) та інші.

Пілотні проекти концесії затверджені Мінінфраструктури 23 червня 2016 року. ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконано фінансову, технічну, екологічну та юридичну експертизу. Крім того, проведені зустрічі з потенційними вітчизняними та закордонними приватними партнерами з метою врахування їх пропозицій щодо реалізації проектів.

ТЕО пройшли обговорення за участю представників трудових колективів держстивідорів, місцевої влади і були затверджені Мінінфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі з урахуванням гарантій подальшого працевлаштування працівників держпідприємств.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати