Вверх

ОПЗ вивчає можливість перевалки зерна

08 січня 2019, 14:52

Наглядова рада ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) планує розглянути можливість перевалки зерна на потужностях підприємства. Про це повідомив перший заступник директора ОПЗ Микола Щуриков в ефірі Южненської телевізійної студії МІГ.

«На сьогодні на потужностях заводу можна, в тому числі, те ж зерно перевалювати. Маємо потужності і величезний ресурс це робити. Це дасть можливість задіяти колектив», — зазначив Щуриков.

За його словами, перевалку зерна планується здійснювати на базі перевалки карбаміду або використовувати для цієї нової діяльності 3,2 гектара вільної землі, яка є у підприємства, з можливим спорудженням елеватора.

Щуриков уточнив, що розширене засідання наглядової ради пройде в Києві спільно з профспілковим комітетом підприємства у зв'язку з критичною ситуацією, що склалася на заводі.

За його словами, основне питання, яке розглядатиметься на засіданні — збереження хімічного виробництва і колективу, чисельність якого скоротилася з 4 тис. до трохи більше 2,8 тис. працівників. «Єдиний орган, який може прийняти рішення про долю заводу — це наглядова рада», — вказав він.

Раніше члени правління ПАТ «ОПЗ» в ході позачергової наради закликали Кабінет міністрів запобігти повному руйнуванню і закриттю заводу. Правління підприємства неодноразово приймало рішення про проведення відбору компаній для співпраці в сфері переробки давальницької природного газу на потужностях заводу, однак за станом на 27 грудня 2018 року умови, передбачені відбором, з боку цих компаній не виконані. Загальна заборгованість підприємства станом на 27 грудня 2018 року становить 7,69 млрд грн, в тому числі поточна заборгованість — 130,9 млн грн. Зараз потужності заводу з виробництва аміаку і карбаміду зупинені.

«Одними з ефективних шляхів виведення АТ «ОПЗ» з кризи є прийняття Кабінетом міністрів України рішень про забезпечення повернення ОПЗ згідно п.п. 17.1.10 ст. 17 і ст. 43 чинного Податкового кодексу України переплати з податку на прибуток в розмірі 489,8 млн грн і про залучення стабілізаційного кредиту в сумі 500 млн грн», — повідомляла прес-служба ОПЗ.

У липні 2018 року ОПЗ, який простоював з кінця квітня, підписав договір на давальницьку переробку газу на потужностях підприємства з ТОВ «Ліберті Газ», яке виграло відповідний конкурс. Запуск планувався на кінець вересня. Згодом договір був розірваний через неможливість «Ліберті Газ» виконати його умови. У вересні 2018 року перемогу в повторному конкурсі на використання потужностей ПАТ «ОПЗ» на давальницьких умовах здобула компанія ETFX UK Group з Оману.

У 2016 році ОПЗ двічі виставлявся на приватизацію, однак обидва рази безрезультатно. На приватизаційному конкурсі в липні стартова ціна становила 13,175 млрд грн, в грудні — 5,16 млрд грн.

Раніше керівництво ОПЗ називало роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед НАК «Нафтогаз України».

Одеський припортовий завод спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також займається перевалкою аміаку (річна потужність перевантажувального комплексу — 4 млн тонн), карбаміду (3,6 млн тонн) і метанолу (1 млн тонн). Хімічна продукція від сторонніх виробників надходить на перевантажувальні комплекси заводу залізницею і аміакопроводом Тольятті — Горлівка — Одеса довжиною 2,417 тис. кілометрів. Корпоративними правами держави в ПАТ «ОПЗ» управляє ФДМ.

ОПЗ в 2017 році отримав чистий збиток 1,5 млрд грн проти 2,98 млрд грн роком раніше.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати