Вверх

Поромна переправа Орловка — Ісакча буде запущена в листопаді

13 вересня 2019, 15:32

Нова поромна переправа через Дунай «Орловка — Ісакча» розпочне роботу з 1 листопада 2019 року.

Як повідомляє газета «Дунаєць», про це стало відомо під час робочої зустрічі делегацій України та Румунії у Тульчі. Українську делегацію очолив заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло, приймаючу сторону — голова повітової ради Тульчі Хорія Теодореску.

На сьогодні проводяться завершальні роботи з будівництва переправи. Румунським забудовником Navrom Bac SRL Galaţi робляться останні кроки для здачі об'єкта в експлуатацію. З української сторони усе вже готове до запуску.

Перед офіційним відкриттям переправи 23 вересня відбудеться пробний прохід на двох поромах через новий прикордонний пункт. У ньому візьмуть участь представники митниці, прикордонної служби, а також місцевої та регіональної адміністрації обох сторін.

В.о. голови Державної фіскальної служби України Олександр Власов раніше прогнозував, що нова поромна переправа через Дунай «Орловка — Ісакча» запрацює з 1 вересня 2019 року. Українська частина поромного комплексу в Орловці повністю готова до експлуатації.

Терміни завершення будівництва і запуску в експлуатацію поромної переправи неодноразово переносилися через затягування з видачею дозвільних документів владою Румунії.

Будівництво паромної переправи Орлівка — Ісакча стартувало восени 2015 року. До проекту входять дорога загального призначення, складський комплекс, існуюча дамба, причальна споруда, майданчик відстою і очікування автотранспорту, інші об'єкти. Об'єкти інфраструктури будуються на найвужчій ділянці Дунаю — відстань між українським і румунським берегами складає близько 900 метрів. Планується, що переправу обслуговуватимуть чотири пороми осадкою 1,5 метра.

Відкриття переправи спростить процедуру перетину кордону між Румунією і Україною, зокрема, виключить необхідність руху через Молдову і дозволить скоротити відстань в дорозі (близько 100 кілометрів).

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати