Вверх

Порт «Ольвія» розвантажує обладнання для ВЕС Vindkraft

09 серпня 2019, 14:40

Порт «Ольвія» розвантажує обладнання для ВЕС Vindkraft

Складові частини вітрогенераторів доставляються до порту на трьох суднах. Фото: uspa.gov.ua

На причалі спеціалізованого морського порту (СМП) «Ольвія» здійснюється розвантаження судна ABB Lydia (прапор — Панама), яке прибуло з Іспанії з партією обладнання для будівництва нової вітроелектростанції Vindkraft Group у Херсонській області. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

«Поки у Скадовську розвантажують перше судно з лопатями, спеціалізований морський порт «Ольвія» приймає судна з Іспанії з іншою частиною комплектуючих для вітроенергетичних установок, що мають бути доправлені в Україну в рамках великого контракту між датською компанією Vestas та ТОВ «Віндкрафт Україна» на постачання 39 вітротурбін V150 для будівництва Мирненської ВЕС», — ідеться у повідомленні.

Як зазначає прес-служба, вантаж складається з гондол, хабів (з’єднувальні частини вітряка), поворотних механізмів, веж та електрогенераторів. Одна з найбільших частин має довжину 25,4 метри та вагу 85,4 тонни.

Складові частини вітрогенераторів доставляються до порту на трьох суднах. Перше судно Sider Jasmine (прапор — Португалія) було пришвартоване до причалу №5 СМП «Ольвія» 3 серпня. Воно доставило комплектуючі загальною вагою 2488 тонн. Друге судно — ABB Lydia з обладнанням вагою 4810 тонн пришвартувалося в «Ольвії» 8 серпня. Невдовзі очікується підхід ще одного судна — Vectis Pride (прапор — Велика Британія), яке доставить останні 1575 тонн обладнання для вітроенергетичних установок майбутньої Мирненської ВЕС.

До Скадовського морського порту цього тижня прибуло перше судно, яке доставило 15 лопатей та 90 тонн інших комплектуючих для будівництва нової вітроелектростанції Vindkraft Group у Херсонській області.

Датська компанія Vestas у червні 2019 року уклала контракт з ТОВ «Віндкрафт Україна» на постачання 39 вітротурбін V150 потужністю 4,2 МВт кожна для будівництва Мирненської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 163 МВт у Херсонській області.

Компанія «Віндкрафт», заснована екс-співвласником компанії «Чумак» Карлом Стуреном, почала будувати ВЕС у 2011 році. У 2017-2019 роках вона ввела в дію Новотроїцьку ВЕС на 70 МВт, в 2018 році також побудувала 70 МВт Овер'янівської ВЕС. Всього на сьогодні «Віндкрафт» експлуатує близько 90 вітроустановок у Херсонській області загальною потужністю 170 МВт.

Спеціалізований морський порт «Ольвія» розташований в 25 кілометрах від Миколаєва на лівому березі Дніпро-Бузького лиману. Кількість вантажних причалів — 7, довжина вантажного причального фронту — 1,53 кілометра. Єдиним оператором порту є ДП «Стивідорна компанія «Ольвія». ДП входить до числа держкомпаній, на базі яких реалізуються пілотні проекти концесії.

СМП «Ольвія» у 2018 році скоротив вантажообіг у порівнянні з 2017 роком в 2,3 разу — до 2,944 млн тонн. Питома вага порту у вантажообігу морських портів України склала 2,2% проти 5,2% у 2017 році.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати