Вверх

Скадовський порт продовжить приймати судна з комплектуючими для ВЕС

08 серпня 2019, 13:31

Скадовський порт продовжить приймати судна з комплектуючими для ВЕС

Перше судно з обладнанням для ВЕС зайшло до порту 7 серпня. Фото: uspa.gov.ua

Найближчим часом очікується ще декілька заходів до Скадовського морського порту суден із комплектуючими для вітроелектростанції в Херсонській області, яку будує Vindkraft Group. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

«Очікується, що найближчим часом порт Скадовськ прийме ще кілька суден із вантажем для вітроелектростанцій. Якщо обробка перших партій пройде вдало, розглядається можливість співпраці на найближчі кілька років», — ідеться у повідомленні.

Прес-служба нагадала, що напередодні до Скадовського морського порту зайшов балкер Oceanic з вантажем комплектуючих для майбутньої Мирненської ВЕС, які були доставлені в Україну з Іспанії. «Освоєння цього нового для порту великогабаритного вантажу зробить Скадовськ важливим транспортним вузлом транспортування обладнання для розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині», — наголошується у повідомленні.

Будівництво Мирненської ВЕС потужністю 163 МВт в Каланчацькому районі Херсонської області здійснює компанія «Віндкрафт-Каланчак». Вітроелектростанція буде мати 39 вітротурбін Vestas V150 потужністю 4,2 МВт кожна. Контракт на постачання обладнання був укладений з датською компанією Vestas у червні 2019 року.

Скадовський морський порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Акваторія порту є ковшем, вхід до якого огороджений дамбою. Глибина акваторії в середній частині становить 5-5,3 метра. Річна пропускна здатність — 1,32 млн тонн. Кількість вантажних причалів — 5, довжина вантажного причального фронту — 672 метра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Скадовський морський порт у січні-червні 2019 року скоротив вантажообіг порівняно з аналогічним періодом минулого року в 2,8 разу — до 2,1 тис. тонн. У 2018 році Скадовський морпорт скоротив вантажообіг порівняно з 2017 роком в 2,5 разу — до 8,4 тис. тонн.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати