Вверх

Скадовський порт завершив перевалку обладнання Мирненської ВЕС

29 жовтня 2019, 11:23

Скадовський порт завершив перевалку обладнання Мирненської ВЕС

Порт перевантажив 117 лопатей вітрогенераторів. Фото: uspa.gov.ua

Скадовський морський порт завершив перевантаження устаткування Мирненської вітрової електростанції (ВЕС, Каланчацький район, Херсонська область). Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Всього прийнято та опрацьовано вісім суднозаходів, у тому числі — чотири рейси судна Nordic, два рейси Oceanic, по одному рейсу — Peak Bergen і Baltic. Судна доставили 117 лопатей (довжина кожної лопаті — 74 метри, вага — 17 тонн) та інші комплектуючі вітрогенераторів. Загальний вантажообіг склав 2,6 тис. тонн

«Ми успішно впоралися зі складним і новим для нас вантажем, всі судна оброблялися в стислі терміни. Сподіваємося, Скадовськ і в подальшому буде важливим транспортним вузлом транспортування обладнання для розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині. Чекаємо на нові контракти», — зазначив начальник адміністрації Скадовського порту Олександр Кугут.

Скадовський порт розпочав перевалку обладнання Мирненської ВЕС у серпні. Судно Oceanic доставило 15 лопатей та інше обладнання. Для розвантаження і транспортування великогабаритного вантажу в порту і місті були проведені роботи з підготовки автодоріг і габаритів для проїзду спеціальних причепів довжиною 80 метрів.

Проект будівництва Мирненської ВЕС реалізує ТОВ «Віндкрафт Україна». У червні 2019 року датська Vestas та ТОВ «Віндкрафт Україна» уклали контракт на постачання 39 вітротурбін V150 потужністю по 4,2 МВт в рамках будівництва Мирненської ВЕС встановленою потужністю 163 МВт.

Мирненська ВЕС буде відігравати значну роль в енергозабезпеченні Каланчацького району Херсонської області, який раніше отримував електроенергію з розташованої в окупованому Криму підстанції «Титан».

ТОВ «Віндкрафт Україна», засноване колишнім співвласником компанії «Чумак» Карл Стуреном, почало будувати вітроелектростанції в 2011 році. У 2017-2019 роках компанія збудувала Новотроїцьку ВЕС потужністю 70 МВт, у 2018 році — Овер'янівську ВЕС ідентичною потужності. Всього компанія експлуатує близько 90 вітроустановок у Херсонській області сумарною потужністю 170 МВт.

Скадовський морський порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Акваторія порту є ковшем, вхід до якого огороджений дамбою. Глибина акваторії в середній частині становить 5-5,3 метра. Річна пропускна здатність — 1,32 млн тонн. Кількість вантажних причалів — 5, довжина вантажного причального фронту — 672 метра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Скадовський морський порт у 2018 році скоротив вантажообіг порівняно з 2017 роком в 2,5 разу — до 8,4 тис. тонн.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати