Вверх

Херсонська верф SMG спустила на воду танкер-хімовоз Aimée

15 березня 2019, 16:12

Херсонська верф SMG спустила на воду танкер-хімовоз Aimée

Будівництво насиченого корпусу судна тривало дев'ять місяців. Фото: smart-maritime.com

Херсонська верф Smart Maritime Group (SMG), суднобудівного дивізіону «Смарт-Холдингу», спустила на воду насичений корпус танкера-хімовоза, побудованого на замовлення голландської компанії VEKA Shipbuilding.

Як повідомила прес-служба SMG, урочиста церемонія спуску судна відбулася в п'ятницю. У заході взяли участь власник VEKA Group BV Пітер Верслуіс (Peter Versluis) і фахівці VEKA Shipbuilding WT B.V.

Як випливає з повідомлення, танкер названий жіночим ім'ям Aimée в честь члена королівської сім'ї Голландії, принцеси Оранської-Нассау Еймі Сонг (Aimée Söhngen). Раніше прес-служба SMG називала танкер, що будується, Nevada.

«Цей контракт дав нам можливість вчергове продемонструвати закордонним замовникам, що SMG може реалізовувати проекти в обумовлені терміни і з високим рівнем якості», - зазначив генеральний директор SMG Василь Федін.

За словами Верслуіса, SMG повністю виправдала очікування. «Ми задоволені нашою співпрацею і готові розвивати ділові відносини», - заявив він.

SMG і VEKA Shipbuilding B.V. уклали контракт на будівництво двох насичених корпусів танкерів-хімовозів по голландському проекту Cavalli у травні 2018 року. Загальна вартість контракту складає понад 145 млн грн. Урочиста церемонія закладки корпусу першого танкера (Nevada) відбулася на Херсонщині верфі SMG 14 червня 2018 року. Закладка корпусу другого танкера (Nebraska) проведена на Миколаївській верфі SMG 10 липня.

За інформацією прес-служби, друге судно, побудоване на Миколаївській верфі SMG, отримало ім'я Emma.

Танкер-хімовоз (будівельний номер 10001) призначений для перевезення нафтопродуктів і хімічних вантажів. При виготовленні корпусу використано 1200 тонн високоякісної суднобудівної сталі виробництва Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча («Метінвест», Маріуполь). Дедвейт танкера складає 5000 тонн. Довжина - 110 метрів, ширина - 13,5 метра, висота борту - 6,6 метра. Порт приписки - Антверпен. Екіпаж - п'ять осіб. Після дооснащення судно буде поставлено на обслуговування лінії Antwerp - Zeebrugge - Oostende - Nieuwpoort.

Прес-служба нагадала, що історія партнерських відносин SMG з VEKA Group налічує понад десять років. За цей час SMG побудувала для VEKA вісім корпусів танкерів-хімовозів. В цілому для голландського ринку побудовані 12 судів аналогічного класу.

SMG об'єднує Миколаївську і Херсонську верфі, створені на базі ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» і ПАТ «Херсонський суднобудівний завод». Управляє Миколаївським машинобудівним заводом.

Чорноморський суднобудівний завод має найбільший суднобудівний потенціал в Україні. Для будівництва суден і кораблів водотоннажністю до 105 тис. тонн завод має два похилих стапеля «0» і «1». Поточно-позиційне виробництво спеціалізоване для серійного виробництва суден дедвейтом до 9 тис. тонн. Виробничі дільниці і конвеєр будівництва суден розміщені в єдиній критій споруді довжиною близько 400 метрів.

Херсонський суднобудівний завод спеціалізується на будівництві і ремонті суден, займається виробництвом металоконструкцій і обробкою металу. Підприємство має металообробне, складально-зварювальне, стапельне, трубомонтажне, добудовне, малярно-добудовне виробництво і виробництво з виготовлення виробів машинобудівної частини.

SMG в 2018 році наростила обсяг виробництва у порівнянні з 2017 роком на 92,4% - до 610 млн грн.

VEKA Shipbuilding B.V. входить до складу суднобудівної групи VEKA Group (штаб-квартир - Веркендам, Нідерланди). Група заснована в 1988 році. Спеціалізується на будівництві і обслуговуванні суден внутрішнього судноплавства. У референс-листку компанії - двокорпусні хімічні та бункерні танкери, LPG-танкери, контейнеровози, пасажирські та інші типи суден. VEKA управляє чотирма верфями в Нідерландах - в Леммері, Хусдені, Роттердамі та Веркендамі, а також верфями в Східній Європі і Азії.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати