Вверх

Термінал ЄВТ перевалив перший мільйон тонн зерна

31 жовтня 2019, 17:47

Термінал ЄВТ перевалив перший мільйон тонн зерна

Термінал здійснював перевалку пшениці, кукурудзи, сорго, гороху, ячменю, ріпаку та сої. Фото: EVT, Facebook

Морський термінал ЄВТ у спеціалізованому морському порту (СМП) «Ольвія», введений в експлуатацію у грудні 2018 року, перевалив перший мільйон тонн сільгосппродукції на експорт. Про це повідомила прес-служба ТОВ «ЄВТ Грейн».

Станом на 31 жовтня обсяг перевалки досяг 1,2 млн тонн. Більше половини вантажів оброблено за чотири місяці 2019-2020 маркетингового року (липень 2019 ― червень 2020).

З моменту відкриття через термінал відвантажені пшениця, кукурудза, сорго, горох, ячмінь, рапс і соя. Технологічно термінал здатний працювати з усією зерновою групою, а також бобовими, олійними культурами та продуктами їх переробки.

«Перший перевалений мільйон тонн така ж важлива подія у розвитку компанії, як і перша паля, забита для будівництва причалу, або перший клієнт. Вантажообіг зернового терміналу досяг мільйона тонн майже за десть місяців роботи. При цьому перші шість проходили у тестовому режимі. Команда ЄВТ у короткий термін в непростих умовах будівництва і налагодження процесів показала гідний результат», ― сказав директор ТОВ «ЄВТ Грейн» Сергій Гунько.

За його словами, найскладнішим етапом у розвитку терміналу було збудувати інфраструктуру з нуля і створити акваторію з глибинами, як у БДЛК. «Коли на термінал зайшло перше судно в грудні минулого року, у нас було чотири силоси, причал, суднонавантажувальна машина. Через два місяці був готовий перший склад підлогового зберігання, а у вересні ― другий. Будівництво тут не припиняється ні на хвилину. Обладнаємо термінал тільки найсучаснішою і потужною технікою. Якщо порівняти, що було рік тому і сьогодні, ви побачите масштабні зміни. Збудований чіткий графік прийому суден, внутрішня логістика вантажу, продумане раціональне використання потужностей зберігання», ― зазначив Гунько.

Зараз будівництво триває. На терміналі поетапно нарощують ємності зберігання, потужності залізничного приймання, закуповують перевантажувальну техніку і розширюють пропускну здатність, для чого закупили другу суднонавантажувальну машину. У планах поетапне збільшення обороту вантажів у порту, щоб задовольнити потреби ринку. Після запуску на повну потужність термінал зможе щорічно обробляти до 4 млн тонн вантажів.

Морський термінал ЄВТ спеціалізується на перевалці зернових, бобових і олійних культур. Терміналом оперує ТОВ «ЄВТ Грейн». Термінал обробив перше судно у грудні 2018 року.

В управлінні перебувають операційна акваторія, підхідний канал, власний причал довжиною 280 метрів і глибиною 11,5 метра (причал №4 СМП «Ольвія»), складські споруди та технологічне обладнання. Потужності зберігання представлені критим складом ємністю 90 тис. тонн і чотирма силосами по 6,5 тис. тонн кожен. У вересні 2019 року введено в експлуатацію ще один склад підлогового зберігання на 90 тис. тонн. Існуючі потужності комплексу дозволяють щорічно перевалити до 2 млн тонн зерна.

Після збільшення ємностей зберігання і запуску додаткового перевалочного обладнання річна пропускна здатність терміналу складе 3 млн тонн із перспективою збільшення до 4 млн тонн.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати