Вверх

УЗ може запровадити знижки на перевезення деяких вантажів до Бердянського, Маріупольського і Херсонського портів

14 березня 2019, 17:15

УЗ може запровадити знижки на перевезення деяких вантажів до Бердянського, Маріупольського і Херсонського портів

Алгоритм знижки враховує обсяг вантажопотоку і собівартість тарифу. Фото: mtu.gov.ua

Міністерство інфраструктури, АТ «Укрзалізниця», Бердянський, Маріупольський і Херсонський морські порти розробили алгоритм надання додаткової знижки на формування тарифів на деякі види вантажів, які прямують до цих портів.

Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, відповідне питання обговорювалося на нараді під головуванням заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка в четвер. У нараді взяли участь державний секретар Мінінфраструктури Андрій Галущак, представники АТ «Укрзалізниця», ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Бердянський морський торговельний порт», ДП «Маріупольський морський торговельний порт» та ДП «Херсонський морський торговельний порт».

Розроблений алгоритм про надання додаткової знижки на формування тарифів на деякі види вантажів, що прямують до Бердянського, Маріупольського і Херсонського морських портів, враховує обсяг вантажів і собівартість тарифу.

«З метою забезпечення сталої роботи Маріупольського та Бердянського портів було вирішено обговорити можливість надання АТ «Укрзалізниця» додаткової знижки на формування залізничного тарифу на рентабельні вантажі, що йдуть до/з українських портів Азовського басейну. Це дасть додатковий вантажопотік портам і забезпечить їх безперебійну роботу», ― зазначив Юрій Лавренюк.

За його словами, через довготривалі затримки суден в районі Керченської протоки виник дефіцит флоту і, як наслідок ― зростання вартості фрахту суден. «За 2018 рік тільки Бердянським портом втрачено близько 840 тис. тонн вантажів. Зниження залізничного тарифу на доставку вантажів дозволить нівелювати зростання фрахту в логістичному ланцюжку і дозволить збільшити обсяг вантажоперевалки», ― пояснив Лавренюк.

Читайте також Як «керченська криза» вплинула на ставки фрахту

За інформацією Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, Маріупольський порт втратив 33% суднозаходів і близько 140 тис. тонн експорту металопродукції щомісяця внаслідок будівництва Російською Федерацією (РФ) моста через Керченську протоку та наступного обмеження проходу суден висотою 33 метра і більше.

РФ у Керченській протоці і Азовському морі в травні-листопаді 2018 року створювали перешкоди вільному судноплавству 727 разів. Зокрема, зафіксовані 110 зупинок судів посеред моря, 316 випадків штучного утримання в Керченській протоці до отримання дозволу на прохід в Азовське море і 301 випадок штучного утримання на якірній стоянці в Азовському морі перед входом до Керченської протоці до отримання дозволу на прохід в Чорне море.

Затримання спецслужбами РФ в акваторії Азовського моря торгових суден, що прямують до Маріупольського і Бердянського портів або назад, фіксуються з квітня 2018 року. В результаті затримань судна простоюють до декількох днів, а судновласники мають додаткові витрати. У червні в Маріупольському порту сталося простоювання через зупинку російськими силовиками декількох торгових суден в Азовському морі.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати