Вверх

УЗ розраховує стати зернотрейдером у 2019 році

30 вересня 2019, 14:54

УЗ розраховує стати зернотрейдером у 2019 році

Директор із розвитку бізнесу «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев і президент УЗА Микола Горбачов. Фото: uga.ua

АТ «Укрзалізниця» планує до кінця 2019 року укласти першу угоду із закупівлі зерна. Про це повідомив директор із розвитку бізнесу «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев в ході бізнес-конференції «Старий vs Новий. Чому будівництво нового елеватора більш вигідне, аніж ремонт і модернізація старого?» у Києві минулої середи.

«Проект на сьогодні не зупинено, ми працюємо і намагаємося до кінця року запустити першу пілотну поставку. Питання в тому, що «Укрзалізниця» досить складна і забюрократизована система. У нас було питання щодо можливості закупівель зернових без тендеру на Prozorro, і ми отримали відповідне роз'яснення МЕРТ, що, згідно із законодавством, це можливо. Це було ключове питання, оскільки проведення тендерів, враховуючи їх тривалість, вбиває можливість займатися цим видом діяльності. Зараз (...) ми працюємо над розробкою і затвердженням нормативної бази, і до кінця року сподіваємося порадувати ринок першою угодою», — зазначив Рязанцев в ході івенту, організованого Українською зерновою асоціацією (УЗА).

Раніше Рязанцев повідомив, що «Укрзалізниця» готова запропонувати трейдингові й експедиторські послуги зерновим компаніям в 2020 році. При цьому пілотний проект з експорту зерна планується реалізувати в 2019 році.

У серпні 2019 року стало відомо, що «Укрзалізниця» власними силами збудувала в Одеській області перший зерновий термінал потужністю одноразового зберігання 15 тис. тонн. У складі терміналу 12 силосів, комплекс обладнаний стаціонарним перекидачем автотранспорту.

Рязанцев уперше озвучив намір «Укрзалізниці» почати експорт зерна як юридична особа в червні 2019 року. УЗА розцінила цю заяву як відповідну реакцію на вимогу бізнесу прискорити допуск приватних операторів тягового складу на залізницю.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати