Вверх

В оренді Скадовського порту зацікавлені четверо інвесторів

12 вересня 2019, 11:23

В оренді Скадовського порту зацікавлені четверо інвесторів

ФДМ планує оголосити конкурс найближчим часом. Фото: uspa.gov.ua

Компанії «Амалтея Трейд», «Софія-1 плюс», «Чорномор Інвест Транс» і «Морські ворота» мають намір взяти участь у конкурсі на право оренди майна ДП «Скадовський морський торговельний порт» (СМТП).

Як повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), перспективи реалізації інвестиційних проектів обговорювалися у Скадовську в середу в ході зустрічі, яку очолив голова Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА). Ініціювала зустріч АМПУ. Фонд державного майна в Херсонській області має намір оголосити конкурс найближчим часом.

«Оптимальним для розвитку порту Скадовськ, незважаючи на його невеликі розміри, АМПУ бачить пошук одного орендаря на всі майданчики, якими володіє держстивідор. Це дозволить запобігти можливим конфліктам між портовими операторами на обмеженій території. Необхідною вимогою подальшої співпраці з майбутнім інвестором, який має намір взяти в оренду майна держстивідора в Скадовську, повинен стати гарантований обсяг збільшення вантажопотоку, згідно з яким АМПУ зможе планувати власні інвестиції у днопоглиблення порту Скадовськ», — зазначив в.о. голови ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв запевнив інвесторів, представників АМПУ і ДП «СМТП», що влада області буде забезпечувати максимальне сприяння прийняттю рішень, спрямованих на розвиток порту Скадовськ. На зустрічі були визначені конкретні терміни прийняття рішень щодо оформлення земель порту, які перебувають в розпорядженні міста Скадовськ та Херсонської обласної влади, оформлення дозволів на виконання робіт із днопоглиблення, а також щодо визначення зобов'язань інвесторів і АМПУ, необхідних для ухвалення остаточних рішень щодо подальшого розвитку порту Скадовськ.

Згідно з планами компаній «Амалтея Трейд», «Софія-1 плюс», «Чорномор Інвест Транс» і «Морські ворота», через Скадовський порт може бути організована перевалка аграрних вантажів, комплектуючих для вітроелектростанцій, полімерів, а також поромні перевезення з Туреччини і країн Кавказу. Річні обсяги перевалки, оприлюднені потенційними інвесторами на зустрічі, складають 300-500 тис. тонн.

За словами керівника Адміністрації Скадовського порту Олександра Кугута, рішення про оренду всього майна дерхстивідора є найбільш перспективним із точки зору подальшого розвитку порту.

Скадовський морський порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Акваторія порту є ковшем, вхід до якого огороджений дамбою. Глибина акваторії в середній частині становить 5-5,3 метра. Річна пропускна здатність — 1,32 млн тонн. Кількість вантажних причалів — 5, довжина вантажного причального фронту — 672 метра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Скадовський морський порт у 2018 році скоротив вантажообіг порівняно з 2017 роком в 2,5 разу — до 8,4 тис. тонн.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати