Вверх

У Бердянському порту почалося експлуатаційне днопоглиблення

22 серпня 2019, 09:56

У Бердянському порту почалося експлуатаційне днопоглиблення

В акваторії порту розпочав роботу перший земснаряд. Фото: uspa.gov.ua

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) розпочало реалізацію проекту з експлуатаційного днопоглиблення в Бердянському морському порту обсягом 1,85 млн кубометрів. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

Згідно з повідомленням, в середу до порту прибув земснаряд Dunay — перше з трьох суден днопоглиблювального флоту підрядника, який повинен відновити паспортні глибини. Спеціалізоване судно повинно було розпочати роботу в день прибуття.

«Початок експлуатаційного днопоглиблення — це важлива подія для морського порту Бердянськ. Зменшення глибини негативно відбивається на конкурентоспроможності нашого порту і ефективності роботи портових операторів. Перед підрядником стоїть масштабне завдання — провести днопоглиблення загальним обсягом 1,85 млн кубометрів. Перший земснаряд вже розпочав роботу в акваторії порту, ми очікуємо, що у вересні флот підрядника почне роботу в акваторії Бердянського порту у повному складі», — зазначив начальник адміністрації Бердянського порту Олександр Барчан.

У вересні до багаточерпакового земснаряду Dunay приєднається землесос, який буде здійснювати днопоглиблення на підхідному каналі порту, а біля кордону причалів буде працювати шаланда з грейфером.

Прес-служба нагадала, що підрядник повинен виконати днопоглиблення обсягом 1,85 млн кубометрів, в тому числі на підхідному каналі — 1,39 млн кубометрів, в акваторії порту — 466 тис. кубометрів. Половину обсягу робіт підрядник повинен завершити до закінчення 2019 року.

Разом із флотом підрядника у Бердянському порту продовжує працювати землесос АМПУ «Меотида», який виконує роботи на лімітуючих ділянках підхідного каналу.

У травні 2019 року АМПУ і ТОВ «СТБ «Азимут» підписали угоду на проведення експлуатаційного днопоглиблення в Бердянському порту. Раніше ТОВ «СТБ «Азимут» виграло відкриті торги з визначення підрядника експлуатаційного днопоглиблення, запропонувавши найнижчу ціну за передбачений умовами конкурсу обсяг робіт — 354,9 млн грн (без ПДВ). При цьому очікувана вартість послуг становила 430 млн грн (без ПДВ).

ТОВ «СТБ «Азимут» також виконує експлуатаційне днопоглиблення в Маріупольському морському порту.

У 2019 році АМПУ планує експлуатаційне днопоглиблення в Маріупольському, Бердянському, Ізмаїльському, Миколаївському, Одеському, Херсонському та Чорноморському морських портах, а також на глибоководному судновому ході Дунай — Чорне море, Бузько-Дніпровсько-Лиманському, Дністровсько-Лиманському і Херсонському морському каналах. Крім цього, продовжується реалізація двох масштабних проектів капітального днопоглиблення в морських портах «Чорноморськ» і «Південний».

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати