Вверх

В Ізмаїлі відкрили морський вокзал після реконструкції

18 квітня 2019, 13:25

В Ізмаїлі відкрили морський вокзал після реконструкції

Українське Придунав'я стає більш привабливим для річкових круїзів. Фото: uspa.gov.ua

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) завершило реконструкцію морського вокзалу Ізмаїла. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

Згідно з повідомленням, роботи такого масштабу проводилися тут уперше за останні 45 років. Відтепер Ізмаїльський морський вокзал став найсучаснішим на українській частині Дунаю.

Будівля морського вокзалу багатофукціональна. Вона включає офісні приміщення, зали для прийому пасажирів, митного і прикордонного контролю. Крім того, площі морвокзалу можуть бути використані для проведення конференцій та інших публічних заходів.

 «Українська частина Дунаю стає все більш привабливою для річкових круїзів. У 2018 році Усть-Дунайськ прийняв понад 4,5 тис. пасажирів, що удвічі більше ніж у 2017 році. Ізмаїл також має великий туристичний потенціал. До того ж ці дунайські порти увійшли до перспективного плану розвитку загальноєвропейської транспортної мережі TEN-T. Тому така візитка, як морвокзал європейського рівня, на мою думку, була просто необхідною для міста, і АМПУ зробила все для реалізації цього проекту», ― зазначив в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

«Морвокзал в Ізмаїлі ― це центр великого проекту із розвитку пасажирських перевезень в українському Придунав'ї. Він був розглянутий у квітні на Генеральній асамблеї Балканської і Чорноморської комісії, що пройшла в Тульчі. Тепер, завдяки АМПУ, Ізмаїл є українськими воротами до Європи не лише географічно, а й за рівнем комфорту для пасажирів і туристів», ― зазначив мер Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Обсяг інвестицій ДП «АМПУ» уреконструкцію об'єкта склав 52 млн грн. Стара будівля 1972 року побудови отримала нове життя. Зміни торкнулися не тільки фасаду, який повністю змінився, але і самої будівлі, і прилеглої території. Ремонт виконаний із використанням енергозберігаючих технологій: будівлю утеплено, встановлені нові склопакети, системи теплопостачання, вентиляції, кондиціонування, вводи водогону і каналізації, повністю замінені освітлення, засоби пожежної сигналізації та пожежогасіння, відремонтована покрівля.

Крім цього, виконаний косметичний ремонт усіх внутрішніх приміщень: залів митного і прикордонного контролю, холів і офісної частини, де буде розташована Ізмаїльська філія ДП «АМПУ».

Реконструкція має і свої родзинки: стеля холу другого поверху морвокзалу оформлена у вигляді географічної карти із зображенням Дунаю і розташованих на річці європейських міст-портів. Також збережені і відреставровані великі мозаїчні панно, які прикрашають хол.

Згідно з повідомленням, оновлені холи морвокзалу стануть не тільки місцем обслуговування пасажирів водного транспорту, а й багатофункціональним майданчиком для проведення різноманітних заходів: виставок, форумів, конференцій. Найближча тематичне подія ― міжнародний форум «Розвиток туризму в українських Дунайських портах ― шлях до економічного зростання регіону» очікується у травні.

Завершальним етапом проекту став благоустрій прилеглої території із заміною зовнішнього освітлення ― відтепер Ізмаїльська набережна стала комфортним місцем для прогулянок містян і туристів.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати