Вверх

У Херсонському порту на період нересту призупинено днопоглиблення

16 квітня 2019, 16:21

Підрядник днопоглиблювальних робіт у Херсонському морському порту ТОВ «СМД-Інвест» тимчасово призупинив виконання робіт із днопоглиблення в акваторії порту. Про це повідомила прес-служба адміністрації Херсонського морпорту.

«Таке рішення було прийнято згідно з наказом Державного агентства рибного господарства України в Херсонській області №98-ОД від 27 березня 2019 року, яким визначено термін дії весняно-літнього періоду нерестових заборон з 5 квітня по 15 червня 2019 року», ― наголошується в повідомленні.

За даними адміністрації Херсонського морпорту, станом на 3 квітня орієнтовний загальний обсяг експлуатаційного днопоглиблення із наростаючим підсумком з початку робіт склав 275,652 тис. кубометрів, або 68,68% від запланованого обсягу днопоглиблення згідно договору.

«Після закінчення дії весняно-літнього періоду нерестових заборон, роботи з експлуатаційного днопоглиблення будуть продовжені на підхідному каналі до морського порту Херсон і на операційній акваторії біля ГТС (причалів)», ― повідомила прес-служба.

У лютому 2018 року компанія «СМД-Інвест» перемогла в тендері на проведення експлуатаційного днопоглиблення у Херсонському морському порту. На торгах фірма змогла обійти китайського підрядчика CHEC. Вартість контракту склала більше 120,2 млн грн. Роботи в порту почалися в грудні 2018 року.

З грудня по лютий днопоглиблювальний флот ТОВ «СМД Інвест» у складі земснаряда «Дунай», завізника якорів «МЗ-9» та самовідвізних шаланд «Київська», «Куяльницька» й «Ізмаїльська» були проведені роботи з днопоглиблення акваторії на якірних стоянках №3, №8, №5, №6, №6а і №7. З 23 лютого 2019 року днопоглиблювальний флот почав роботу на підхідному каналі до морського порту Херсон. З 20 березня земкараван був переведений на ділянку підхідного каналу до кар'єру біля села Рибальське.

Херсонський морський порт розташований на правому березі Дніпра, в 15 кілометрах від гирла річки. Кількість вантажних причалів ― дев'ять, довжина вантажного причального фронту ― 1,317 кілометра. У порту працюють ДП «Херсонський морський торговельний порт», ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів», ТОВ «Херсонес», ХПГП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами», Херсонський державний завод «Палада» та інші портові оператори.

Херсонський морський порт у 2018 році скоротив вантажообіг у порівнянні з 2017 роком на 8% ― до 3,074 млн тонн. Питома вага порту у вантажообігу морських портів України склала 2,3% проти 2,5% в 2017 році.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати