Вверх

У Маріупольському порту створено штаб льодових операцій

11 січня 2019, 14:35

У Маріупольському порту створено штаб льодових операцій

Акваторія порту покрита дрібнобитм льодом. Фото: uspa.gov.ua

У Маріупольському морському порту створено штаб льодових операцій. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

«Відповідно до наказу начальника Адміністрації Маріупольського морського порту від 14.11.2018 №211/17 «Про створення оперативного штабу з питань забезпечення безпечного проведення льодової кампанії 2018-2019 років» у Маріупольському морському порту створено штаб льодових операцій», — сказано у повідомленні.

Очолив штаб заступник начальника Адміністрації Маріупольського порту з операційної діяльності Сергій Гусаков.

У разі оголошення льодової кампанії в акваторії Маріупольського порту і в Азовському морі штаб льодових операцій буде проводити наради двічі на добу о 8:30 і о 16:00. Місце збору штабу — Маріуполь, проспект Адмірала Луніна, 99, територія Маріупольського порту, будівля ЦРРС.

За інформацією Адміністрації Маріупольського морського порту, у зв'язку з погіршенням погодних умов, опадів у вигляді снігу, стабільних температур нижче нуля градусів у нічний час доби, вітру північно-східного напрямку в береговій зоні Азовського моря, в тому числі на півночі Таганрозької затоки, спостерігається початок льодоутворення. Акваторія порту покрита дрібнобитим льодом, на підхідному каналі порту з 0 км по 12 км спостерігається крига початкових видів, далі — чиста вода.

Станом на 10 січня 2019 року льодова кампанія по Маріупольському порту не оголошена, проте всі відповідні служби і флот перебувають у повній готовності. «Криголам «Капітан Білоусов», який 1 грудня 2018 року введено в експлуатацію після планового докового ремонту, а також буксири льодового класу «Капітан Маркін» і «Капітан Меркулов» готові забезпечувати криголамні проводки суден», — зазначила прес-служба Адміністрації Маріупольського морського порту.

Служба капітана Маріупольського морського порту нагадала, що, згідно з Міжнародною конвенцією про вантажну марку 1996 року, судна, які заходять до Маріупольського порту, з 1 грудня по 28 лютого переходять на зимову вантажну марку.

Маріупольський морський порт розташований у північно-західній частині Таганрозької затоки Азовського моря, в 14 милях від входу в затоку. Акваторія порту включає внутрішній і зовнішній рейди. Кількість вантажних причалів — 18, довжина вантажного причального фронту — 3,657 кілометра. Відповідно до реєстру АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Маріупольський морський торговельний порт».

Маріупольський морпорт у 2017 році скоротив вантажообіг у порівнянні з 2016 роком на 14,3% — до 6,514 млн тонн. Питома вага порту у вантажообігу морпортів України склала 4,9% проти 5,7% в 2016 році.

Читайте найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати