Вверх

У порту «Чорноморськ» блокують судно на вимогу екологів

16 липня 2019, 14:23

У порту «Чорноморськ» блокують судно на вимогу екологів

Збитки від простоювання судна складають близько $20 тис. щодоби. Фото з Facebook Таріела Хаджішвілі

Капітанія морського порту «Чорноморськ» на чолі з призначеним Морською адміністрацією капітаном порту Олександром Цимбалюком з вечора неділі забороняє відхід з порту судна Clipper Polaris (прапор ― Панама) на вимогу Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу (Держекоінспекції). Про це повідомив директор агентуючої судно компанії «Новік» Таріел Хаджишвілі.

«Нині судно вже вигнали на рейд і воно уже зазнає фактичних збитків близько $20 тис. щодоби», ― зазначив Хаджишвілі в Facebook.

За його словами, судно прийшло під навантаження соняшникового шроту о 16:00 в середу, 10 липня. О 17:58 інспектори екології піднялися на борт судна під виглядом сюрвеєрів, які в цей же час повинні були піднятися на борт для перевірки готовності трюмів до навантаження. Використовуючи спеціалізований «інструмент» у вигляді пляшки на мотузці вони здійснили «відбір проб» із третього трюму, в якому був ізольований баласт, після чого склали протокол про нібито забруднення судном акваторії морського порту. Судновласника ― компанію Sanzo Enterprise S.A. зобов'язали сплатити штраф на суму $41980,96.

«Таким чином, Державна екологічна інспекція кримсько-чорноморського округу разом із капітаном морської адміністрації продовжують свої незаконні дії щодо затримання суден ― незважаючи на те, що немає узгодженого Кабінетом Міністрів України порядку відбору проб баластних вод, а також незважаючи на підписану постанову Кабміну №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», ухвалену на засіданні уряду 27 березня, а також на нещодавню заборону під час візиту Президента України до Одеського порту», ― наголосив Хаджишвілі.

Він повідомив також, що в понеділок подав до прокуратури заяву на капітана порту і на екоінспекторів за фактом незаконного затримання судна.

Читайте також Чому «позеленіло» море біля Одеси — думка експерта

Президент України Володимир Зеленський запропонував призупинити перевірки суден у морських портах України співробітниками Державної екологічної інспекції на два місяці до того часу, як новообраний парламент почне приймати необхідні закони для врегулювання цієї проблеми. «Я розумію, нормальні ідеї, давайте ми їх розглянемо, буде новий парламент, буде приймати ці закони, всі екозакони тощо, але поки що нормальне рішення, правоохоронні органи нам зараз допоможуть з цією ситуацією, а ви можете поки заборонити вхід. У нас є два місяці, я думаю, ніхто не постраждає за ці два місяці», ― сказав Зеленський на нараді з питань розвитку морських портів України в Одесі в суботу.

У квітні 2019 року прем'єр-мінстр Володимир Гройсман підписав постанову Кабміну №367 від 27 березня 2019 року «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності». Постановою, крім іншого, скасовані контроль ізольованого баласту і узгодження технології перевантаження для кожного виду вантажу з Держекоінспекцією, а процедура виявлення скидання забруднюючих речовин із суден приведена у відповідність до вимог Конвенції МАРПОЛ-73/78. Крім того, постановою встановлено, що перевірки вод на суднах Держекоінспекцією не здійснюються до набуття чинності порядку проведення перевірок, взяття проб води та проведення їх аналізу.

«Рішення уряду, прийняте за підтримки прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, не лише врегулює одне з найбільш проблемних питань у взаєминах бізнесу і представників Державної екологічної інспекції, але і приведе правила робіт в українських портах у відповідність до міжнародних конвенцій, до яких раніше приєдналася Україна. Дякую уряду за виважену позицію щодо подальшої дерегуляції та збільшення інвестиційної привабливості наших портів», ― прокоментував подію в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Незважаючи на це, останні кілька місяців екологічні інспектори активізували перевірки баластних вод. Так, 11 липня капітан Миколаївського морського порту заборонив вихід з порту судну Harvest Moon на підставі претензій Держекоінспекції.

Тижнем раніше призначений Морською адміністрацією в.о. капітана морського порту «Південний» заборонив вихід судна Anangel Happiness (прапор — Греція) на підставі претензій Держекоінспекції.

У червні 2019 року співробітники Держекоінспекції, не чекаючи рішення суду, вимагали від власника судна Dionysus (прапор — Ліберія) відшкодувати збитки в розмірі $21,7 тис. нібито за забруднення акваторії Одеського морського порту внаслідок відкатки баластних вод.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати